18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Co jest ważniejsze: rozum, czy pieniądze? Tak kobieta straciła jedno i drugie

WiadomościCo jest ważniejsze: rozum, czy pieniądze? Tak kobieta straciła jedno i drugie

W czwartek policja poinformowała, że mieszkaniec Pisza padł ofiarą internetowego oszustwa, w którym metoda „amerykańskich żołnierzy” pozbawiła kobietę 160 tysięcy złotych.

reklama

Według relacji kobiety, kilka miesięcy temu poznała na portalu społecznościowym amerykańskiego żołnierza, który zapewnił, że jest na misji w Jemenie. Zyskał zaufanie mieszkańca Pisza i poprosił ją o pomoc.

Żołnierz poprosił kobietę, aby wysłała mu przesyłkę z pieniędzmi. Jego tłumaczenie, że nie posiada rodziny ani znajomych, którzy by mu pomogli, wydało się przekonujące, a kobieta zgodziła się mu pomóc.

reklama

Kobieta otrzymała e-mail od zagranicznej firmy kurierskiej, która przesłała jej numer paczki i konto, na które powinna wpłacić około 2,5 tysiąca euro. Zrobiła to, ponieważ „amerykański żołnierz” gwarantował, że koszty pokryją pieniądze znajdujące się w paczce.

Jednak po jakimś czasie kobieta otrzymywała coraz więcej wiadomości o potrzebie dokonywania dodatkowych opłat w celu zapewnienia właściwej ochrony paczki. Ostatecznie dokonała czterech przelewów, przekazując oszustom kwotę blisko 35 tysięcy euro, co odpowiada 160 tysiącom złotych.

reklama

Mimo że poszkodowana zdawała sobie sprawę, że padła ofiarą przestępstwa, nie składała skargi, dopóki nie otrzymała kolejnej wiadomości. Tym razem informowano ją, że przesyłka znajduje się na granicy, a w niej znajduje się bardzo duża suma, więc należy uiścić opłatę celna w wysokości 25 tysięcy euro.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olo
25 listopada 2021 22:48

Był wybór , rozum czy pieniądze ? więc wybrała rozum , teraz żałuje , mogłam wziąć pieniądze. Był taki kawał.

Żołnierz
26 listopada 2021 16:53

Oj ta pazerność i pazerność i pazerność

Popularne
Ogłoszenia