fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Co jest ważniejsze: rozum, czy pieniądze? Tak kobieta straciła jedno i drugie

reklama

Policja poinformowała w czwartek, że mieszkaniec Pisza został oszukany przez Internet metodą na „amerykańskiego żołnierzy”. Kobieta straciła przez to 160 tys. zł.

Według oszukanej kobiety kilka miesięcy temu spotkała w sieci społecznościowej amerykańskiego żołnierza, który twierdził, że przebywa na misji w Jemenie. Po pewnym czasie zdobył zaufanie mieszkanki Pisza i poprosił ją o pomoc.

„Przysługa miała polegać na tym, że prześle na jej adres paczkę z pieniędzmi. Tłumaczył, że nie ma żadnej rodziny, ani znajomych, do których mógłby wysłać taką przesyłkę. Kobieta zgodziła się mu pomóc” – podała policja.

reklama

Nieszczęśliwa kobieta otrzymał maila od zagranicznej firmy kurierskiej z informacją o numerze przesyłki i konto, na które miała wpłacić ok. 2,5 tys. euro. Zrobiła to, ponieważ „amerykański żołnierz” gwarantował, że wszystkie koszty pokryją pieniądze z paczki.

Czytaj też:  Co robić w Olsztynie na Mikołajki?

Po pewnym czasie kobieta otrzymywała kolejne wiadomości o potrzebie dalszych opłat. W związku z zapewnieniem właściwej ochrony cennego ładunku. Łącznie zrobiła cztery przelewy na kwotę blisko 35 tys. euro, czyli około 160 tys. zł.

Według policji ofiara zdała sobie sprawę, że stała się ofiarą oszustwa i nie złożyła skargi, dopóki nie otrzymała kolejnej wiadomości. Tym razem z informacją, że paczka jest na granicy i jest w niej bardzo duża kwota, więc trzeba zapłacić 25 tys. euro cła.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama