fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Szpitale w Mrągowie i Kętrzynie mają być covidowe

reklama

Decyzją Wojewody Warmińsko-Mazurskiego od 30 listopada szpitale powiatowe w Mrągowie i Kętrzynie mają zostać przekształcone w covidowe.

„Wynika to z szybkiego przyrostu osób wymagających hospitalizacji z powodu koronawirusa” – przekazał rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

Szpitale będą w całości przekształcone już na koniec miesiąca. Wygaszane są teraz prace oddziałów, wykonują ostanie zabiegi i kończą proces leczenia pacjentów. Będą dzięki temu w całości móc przyjmować zakażonych koronawirusem. W Mrągowie nadal będzie oddział pediatryczny.

reklama

W Mrągowie będzie 75 łóżek covidowych, w tym 4 respiratorowe, w Kętrzynie 74 łóżka covidowe, w tym 6 respiratorowych. Niezbędny sprzęt pozostał z poprzedniej fali epidemii.

W naszym regionie szpitale powiatowe w całości już zostały przekształcone w covidowe to placówki w Ostródzie, Braniewie, Lidzbarku Warmińskim i Nidzicy.

„To są decyzje spowodowane sytuacją epidemiczną w regionie, szybko rośnie liczba pacjentów wymagających leczenia szpitalnego, w ostatnim czasie dziennie do szpitali trafia kolejnych 20-30 osób” – podał Guzek.

Czytaj też:  Niedaleko Olsztyna powstanie Centrum Sportu i Zdrowia. 72 mln zł na inwestycje w powiecie

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama