20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Szpitale w Mrągowie i Kętrzynie mają być covidowe

KętrzynSzpitale w Mrągowie i Kętrzynie mają być covidowe

Szpitale powiatowe w Mrągowie i Kętrzynie zostaną przekształcone na covidowe z powodu wzrostu liczby pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu koronawirusa. Decyzja została podjęta przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego z dniem 30 listopada – powiedział rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

reklama

Szpitale zakończą pracę na koniec miesiąca, po wdrożeniu odpowiednich działań wygaszających prace oddziałów i kończących proces leczenia pacjentów. W ten sposób w pełni będą mogły przyjmować ludzi zarażonych koronawirusem. W Mrągowie pozostanie tylko oddział pediatryczny.

W szpitalu w Mrągowie będzie dostępnych 75 łóżek covidowych, z czego 4 będą respiratorowe. W Kętrzynie dostępnych będzie natomiast 74 łóżek covidowych, a w tym 6 respiratorowych. Niezbędny sprzęt został pozostawiony z poprzedniej fali epidemii.

reklama

Dostępne w naszym regionie szpitale powiatowe, które zostały już przekształcone na covidowe placówki, znajdują się w Ostródzie, Braniewie, Lidzbarku Warmińskim i Nidzicy.

“To są decyzje spowodowane sytuacją epidemiczną w regionie, szybko rośnie liczba pacjentów wymagających leczenia szpitalnego, w ostatnim czasie dziennie do szpitali trafia kolejnych 20-30 osób” – wyjaśnił Guzek.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
będzie wisiał.
24 listopada 2021 11:17

I tak właśne proszę Państwa tworzone są nadmiarowe zgony i cały ten po je banany teatrzyk. Setki pacjentów tylko z jednego powiatu nie otrzymają pomocy na czas bo kilkanaście osób będzie leżało z covidem. Tak jest wartościowane życie na szali. Tylko covid, a nowotwory, zawały, udary idą na dalszy plan, a że jest tego kilkanaście razy więcej , no cóż taka narracja. A wy sami w to wierzycie i nie widzicie tej pranoi. Choroba jest, ale NIE wolno uśmiercać przez nią innych ludzi, a zamykanie szpitali to jawne nadmiarowe zgony.

Polecane
Ogłoszenia