fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Porwano dwóch mężczyzn. Sześć osób zatrzymanych

reklama

Policja z Wamii i Mazur poinformowała w piątek, że sześciu mieszkańców powiatu nowomejskiego zostało zatrzymanych pod zarzutem bezprawnego pozbawienia wolności i torturowania. Według śledczych ofiara została pobita i postrzelona z wiatrówki.

Jedna z ofiar zgłosiła porwanie na policję. Według niego, gdy szedł ulicą w Lubawie, podszedł do niego przyjaciel i poprosił, aby wsiadł do samochodu. W samochodzie byli inni ludzie, którzy grozili przedmiotami podobnymi do broni i kazali mu m.in. oddać telefon. Zabrano go do lasu, gdzie sprawca przywiązał go do drzewa i zaczął go bić.

Następnie został przewieziony do garażu w bagażniku. Tam został ponownie pobity i uderzony wiatrówką.

reklama

W pokoju była druga ofiara, przywieziona przez innego podejrzanego. Również on został pobity i sprawcy strzelali do niego z wiatrówki; w brzuch i nogi. Następnie zawiesili go na łańcuchu przyczepionym do sufitu, dalej bijąc i rażąc prądem z paralizatora” – podała policja.

Potem jednego z pokrzywdzonych sprawcy wpakowali do bagażnika i wywieźli do lasu, każąc mu radzić sobie samemu, a drugiego wypuścili z garażu, mówiąc, żeby szybko uciekał.

Czytaj też:  Prawomocny wyrok 25 lat więzienia dla mieszkańca okolic Kętrzyna za zabójstwo żony

Policja zabezpieczyła nagrania z kamer monitoringu i zidentyfikowała grupę osób biorących udział w incydencie. Zatrzymała sześciu mieszkańców powiatu. Przedstawiono im dziewięć zarzutów, m.in. bezprawnego i pozbawiania wolności ze szczególnym udręczeniem, gróźb karalnych, spowodowania uszkodzenia ciała, a także posiadania narkotyków.

Pięciu podejrzanych w wieku 18-24 lat sąd aresztował na trzy miesiące. Natomiast wobec 21-latka prokurator zastosował dozór policyjny, zakazał mu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz opuszczania kraju.

Za bezprawne pozbawienie wolności, który łączyło się ze szczególnym udręczeniem, grozi kara od trzech lat pozbawienia wolności.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama