24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przywrócono ruch pociągów

ElblągPrzywrócono ruch pociągów

Z powodu pożaru na składowisku tworzyw sztucznych w Gronowie Górnym, który uszkodził sieć trakcyjną na trasie Elbląg-Bogaczewo, ruch pociągów został wstrzymany od czwartku. Jednak w piątek PKP PLK w komunikacie poinformował o przywróceniu ruchu na tej trasie.

reklama

Pracownicy służb technicznych całonocnymi pracami zakończyli wymianę sieci trakcyjnej na jednym torze, który uszkodził się na długości 200 metrów. W związku z tym na odcinku Elbląg-Bogaczewo będą już kursować pociągi. Są to także dalekobieżne pociągi PKP Intercity, łączące Olsztyn z Trójmiastem, które ponownie jadą przez miasto.

Na drugim torze prace remontowe zaplanowane są na początek następnego tygodnia. Rozkład jazdy ma zostać przywrócony w poniedziałek rano. Pracownicy służb już od rana przystąpili do wymiany 60 metrów torów, które uległy deformacji wskutek wysokich temperatur, a pociąg sieciowy wymieni około 300 metrów sieci trakcyjnej.

reklama
Pożar autokaru pod Olsztynem. Na pokładzie 55 pasażerów

Pożar w Gronowie Górnym został zauważony w nocy z środy na czwartek. W akcji gaśniczej brało udział 20 jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Urządzenia wykorzystane do produkcji granulatu zajmują powierzchnię około 7000 m kwadratowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Pożar wiatraka: strażacy mieli trudności z opanowaniem zagrożenia
Tajemnicza śmierć przy Plaży Miejskiej. Nowe informacje ws. spalonych zwłok