fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Przywrócono ruch pociągów

reklama

PKP PLK poinformował w piątek, że pociągi na trasie Elbląg-Bogaczewo zostały przywrócone. Od czwartku ruch na tej trasie został zatrzymany przez pożar na składowisku tworzyw sztucznych w Gronowie Górnym, uszkadzający sieć trakcyjną.

W piątkowym komunikacie PKP PLK podało, że służby techniczne pracując całą noc, zakończyły wymianę sieci trakcyjne na jednym torze. Pożar uszkodził 200-metów sieci.

„Możliwe jest już kursowanie pociągów na odcinku Elbląg – Bogaczewo. Pociągi dalekobieżne PKP Intercity na trasie łączącej Olsztyn z Trójmiastem ponownie jadą przez Elbląg” – przekazały PKP PLK.

reklama

Prace remontowe na drugim torze zaplanowano na początek przyszłego tygodnia ze względu na rozległość uszkodzeń. Rozkład jazdy ma zostać przywrócony w poniedziałek rano.

Czytaj też:  Wielki pożar składowiska plastiku. Wstrzymany ruch pociągów m.in. do Olsztyna

„Służby dziś od rana przystąpiły już do wymiany 60 m torów, które wskutek wysokich temperatur zostały zdeformowane. Następnie pociąg sieciowy wymieni około 300 m sieci trakcyjnej” – podały PKP PLK.

Z środy na czwartek w nocy zapalił się plastik używany do produkcji granulatu w magazynie w Gronowie Górnym. Według strażaków zajmuje on powierzchnię około 7000 metrów kwadratowych. W akcji gaśniczej wzięło udział 20 jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Nikt nie został ranny w incydencie.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama