fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Wielki pożar składowiska plastiku. Wstrzymany ruch pociągów m.in. do Olsztyna

reklama

Według relacji PKP Polskich Linii Kolejowych w czwartek, pociągi na trasie Elbląg-Olsztyn zostały wstrzymane. Powodem był pożar fabryki przy linii kolejowej pod Elblągiem, który uszkodził sieć trakcyjną.

„Zmiany dotyczą kursowania pociągów jadących przez stację Elbląg, m.in. w kierunku Olsztyna, Trójmiasta, Szczecina i Malborka. Pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są na trasę przez Iławę. Przewoźnik regionalny PolRegio wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Elbląg – Bogaczewo” – podały w komunikacie PKP PLK.

fot. PKP PLK

Jak wspomniano, pasażerowie będą informowani o zmianach na dworcu oraz w pociągu.

reklama

PKP PLK poinformowało też, że gdy warunki pracy będą bezpieczne, natychmiast przystąpi do naprawy uszkodzonej w pożarze sieci trakcyjnej.

Paweł Gryciek z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej powiedział, że było to związane z pożarem odpadów foliowych nagromadzonych przez spółkę Gronowie Górnym w powiecie elbląskim, a akcja gaśnicza trwa nadal.

Czytaj też:  19-letni kierowca miał woreczek z narkotykami. Może stracić "prawko" na 15 lat

„Pożarem objętych jest około 150 m kw. odpadów składowanych w prasowanych belach o wysokości 4-5 m. Na miejscu działa 16 zastępów straży pożarnej. Obroniona została hala, pożar już się nie rozprzestrzenia” – mówił.źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama