9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezydent Polski i Minister Obrony Narodowej w Olsztynie

WiadomościPrezydent Polski i Minister Obrony Narodowej w Olsztynie

Podczas wizyty na 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie, Prezydent Andrzej Duda powiedział, że polscy żołnierze, straż graniczna i policja w profesjonalny sposób chronią granice Polski i Unii Europejskiej. Prezydent i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak dyskutowali o możliwych scenariuszach rozwoju sytuacji oraz zadaniach wojska i służb bezpieczeństwa na granicy z Białorusią.

reklama

Polscy funkcjonariusze reagowali na hybrydowe ataki na granicę Polski w sposób odpowiedzialny i odważny. W sumie w działania zaangażowanych jest ponad 26 tysięcy policjantów z całej Polski, zaś armia wspiera Straż Graniczną w koordynacji działań. Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że żołnierze na co dzień wykonują trudne zadania, które wymagają dużej odporności i wysokich umiejętności. Zbliżająca się zima sprawi, że warunki na granicy będą trudne, więc minister obiecał, że ciężko pracują, aby zapewnić najlepsze warunki dla funkcjonariuszy służb mundurowych.

Tajemniczy obiekt wojskowy odnaleziony pod Elblągiem. Już wiadomo co spadło

Sytuacja na granicy z Białorusią jest napięta. Ataki o charakterze hybrydowym mają miejsce non stop. Migranci są wykorzystywani przez reżim Łukaszenki, którzy atakują Polskę, a tym samym Unię Europejską. Minister Błaszczak zapewnił, że polski rząd robi wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo funkcjonariuszom służb mundurowych, którzy wykonują trudną i wymagającą pracę na granicy.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
J**** P**
13 listopada 2021 00:30

Won stad jeden z drugim!!

Wolodia
21 listopada 2021 21:48

Duda wygwizdany w Olsztynie.

Popularne
Ogłoszenia
Huk i wybuch: wojsko poszukiwało kolejnego obiektu, który miał spaść na Mazurach
Tajemniczy obiekt wojskowy odnaleziony pod Elblągiem. Już wiadomo co spadło