fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Agresywni migranci zaatakowali polskich żołnierzy. Padły strzały

reklama

W środę kilkuset migrantów próbowało siłą przekroczyć granicę w Białowieży. Były próby rzucania w żołnierzy różnymi przedmiotami, a następnie próba zniszczenia ogrodzenia. Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o tym w czwartek. „Żołnierze oddali w powietrze strzały ostrzegawcze” – dodało ministerstwo.

Według wiadomości ministerstwa na Twitterze atak rozpoczął się od rzucenia w żołnierzy różnych przedmiotów, a następnie podjęto próbę zniszczenia ogrodzenia. Żołnierze oddali w powietrze strzały ostrzegawcze.

Departament zaznaczył też, że „po zbliżeniu się straży granicznej i policji do miejsca sytuacja się uspokoiła”. „Służby graniczne Białorusi zabrały większość migrantów w głąb lasu” – dodało ministerstwo.

Czytaj też:  Funkcjonariusze KAS zatrzymali członka grupy przestępczej
reklama

Ponadto MON powiedział też: „W tym samym czasie pod Szudziałowem miał miejsce kolejny atak imigrantów na żołnierzy”. „Został uderzony gałęzią w klatkę piersiową. Oddał dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Żołnierzowi nic się nie stało” – podkreśliło ministerstwo. „Agresywni napastnicy oddalili się w głąb Białorusi” – zaznaczył MON.

Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, podlaska policja zatrzymała w środę 23 osoby, które nielegalnie przebywały w Polsce. „Policja zatrzymała 4455 takich osób od początku kryzysu” – dodał.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała blisko 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego prawie 4,4 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama