fbpx
-2 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Szpital w Ostródzie zostanie przekształcony w jednoimienny

reklama

Od 15 listopada szpital w Ostródzie zostanie przekształcony w jednoimienny, czyli w całości przeznaczony dla pacjentów z koronawirusem – poinformowały służby wojewody warmińsko-mazurskiego.

W środę ponad połowa łóżek i respiratorów w regionie była zajęta. Jak poinformował rzecznik wojewody Krzysztof Guzek, na 631 łóżek dostępnych w warmińsko-mazurskich szpitalach 333 jest obecnie zajętych, z czego 37 to z respiratorem. „Każdego dnia notujemy wzrost liczby zakażeń i hospitalizacji. Dlatego w dalszym ciągu będziemy zwiększać bazę łóżkową. Zarządzeniem wojewody szpital w Ostródzie od poniedziałku stanie się jednoimienny, czyli w całości przekształcony pod COVID-19. Z kolei w szpitalu miejskim w Elblągu obecna liczba łóżek zostanie podwojona” – powiedział.

Według niego planowane jest zwiększenie liczby łóżek w oddziałach Covid w Lidzbarku Warmińskim i Braniewie oraz przywrócenie takich oddziałów w Olecku.

reklama

Jak poinformował Jacek Dudzin, dyrektor Szpitala Ostródzkiego, po przebudowie na szpital jednoimienny dla pacjentów zarażonych koronawirusem będą łącznie 164 łóżka.

W ostatnim czasie takie osoby korzystają wyłącznie z oddziałów zakaźnych i oddziałów intensywnej terapii. Wcześniej w tym tygodniu oddziały wewnętrzne przygotowały również łóżka dla pacjentów z koronawirusem, a w środę każdy oddział przygotował kolejne 60 łóżek.

„Maksymalnie szpital będzie mógł obsługiwać dwa OIOM-y, ale wtedy potrzebowałby trochę wsparcia kadry medycznej. Wtedy można byłoby obsłużyć na nich 14 pacjentów” – dodał.

Czytaj też:  Niemal dwukrotny wzrost zakażeń w kraju

Jak zaznaczył, pomimo przekształcenia od 15 listopada w szpital zakaźny, dostępne pozostaną wszystkie poradnie(w tym cała diagnostyka – tomograf, USG, rentgen i pracownia endoskopii), które nadal będą przyjmować tzw. osoby ujemne, a także rehabilitacja czy nocna opieka medyczna.

W woj. warmińsko-mazurskim funkcjonują również dwa tzw. szpitale tymczasowe – w Nidzicy i Szczytnie.

Dzieci zakażone koronawirusem są hospitalizowane w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Dysponuje on 25 miejscami dla takich pacjentów.

„Aktualnie zajętych jest siedem łóżek, ale np. wczoraj zajętych było 16 miejsc. Sytuacja jest więc dynamiczna. Na tę chwilę nie ma potrzeba zwiększania liczby miejsc, bo jest rezerwa. Wszystkie dzieci są generalnie w dobrym stanie” – powiedziała PAP Agnieszka Deoniziak z tego szpitala.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama