fbpx
-3 C
Olsztyn
wtorek, 30 listopada, 2021
reklama

Nowy sklep wynajął cztery piętra w Dukacie

reklama

Przypomnijmy, że kultowy Dom Towarowy Dukat w centrum Olsztyna przeszedł generalny remont 10 lat temu. Główny najemca budynku, sklep C&A oferował swoje usługi do 6 listopada, po czym zniknął z mapy Olsztyna.

Od początku 2020 roku w ramach restrukturyzacji firma C&A planowała zamknąć do 100 sklepów, zaczynając od Niemiec i Francji. Sklep zajmował w Dukacie trzy kondygnacje.

Teraz pojawił się nowy najemca, a do tego przejął jeszcze jedną wolną kondygnację, tak więc działać będzie na czterech. To nie lada gratka dla mieszkańców Olsztyna, którzy byli ciekawi co tu się otworzy. Zdradzimy Wam tą tajemnicę. To sklep HalfPrice. Możecie jeszcze o nim niewiele usłyszeć, bo to nowa sieć sklepów należąca do Grupy CCC.

reklama

Na pierwszy rzut oka sklep wygląda podobnie do TK Maxx. Odzież sortowana jest według rozmiarów. Każdy tag pokazuje cenę produktu przed rabatem i kwotę do zapłaty po obniżonej cenie. Jak to możliwe, że sklep może oferować markowe towary po niższych cenach niż towary niemarkowe? Wynika to z koncepcji off-price. Przedsiębiorca kupuje towary po cenach niższych od cen hurtowych, a następnie wystawia je na sprzedaż. To jest sekret sieci opartych na tej koncepcji. HalfPrice to sklep podobny do popularnego w Polsce KiK czy Pepco, ale okazuje się, że asortyment jest inny. Co prawda w obu sklepach można kupić akcesoria do domu, odzież i kosmetyki, ale różnica tkwi w markach i cenach. W KIKO oraz PEPCO nie znajdziemy produktów znanych projektantów czy drogich marek i to właśnie wyróżnia HalfPrice czy TK Maxx.

Czytaj też:  Warmińsko-Mazurskie. Przed rokiem było dwukrotnie więcej zakażeń koronawirusem

Czekamy na ogłoszenie terminu oficjalnego otwarcia.

źródło: wyborcza.pl

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama