3 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Nowy sklep wynajął cztery piętra w Dukacie

WiadomościNowy sklep wynajął cztery piętra w Dukacie

Przypomnijmy, że kultowy Dom Towarowy Dukat w centrum Olsztyna przeszedł generalny remont 10 lat temu. Główny najemca budynku, sklep C&A oferował swoje usługi do 6 listopada, po czym zniknął z mapy Olsztyna.

reklama

Od początku 2020 roku w ramach restrukturyzacji firma C&A planowała zamknąć do 100 sklepów, zaczynając od Niemiec i Francji. Sklep zajmował w Dukacie trzy kondygnacje.

Teraz pojawił się nowy najemca, a do tego przejął jeszcze jedną wolną kondygnację, tak więc działać będzie na czterech. To nie lada gratka dla mieszkańców Olsztyna, którzy byli ciekawi co tu się otworzy. Zdradzimy Wam tą tajemnicę. To sklep HalfPrice. Możecie jeszcze o nim niewiele usłyszeć, bo to nowa sieć sklepów należąca do Grupy CCC.

reklama

Na pierwszy rzut oka sklep wygląda podobnie do TK Maxx. Odzież sortowana jest według rozmiarów. Każdy tag pokazuje cenę produktu przed rabatem i kwotę do zapłaty po obniżonej cenie. Jak to możliwe, że sklep może oferować markowe towary po niższych cenach niż towary niemarkowe? Wynika to z koncepcji off-price. Przedsiębiorca kupuje towary po cenach niższych od cen hurtowych, a następnie wystawia je na sprzedaż. To jest sekret sieci opartych na tej koncepcji. HalfPrice to sklep podobny do popularnego w Polsce KiK czy Pepco, ale okazuje się, że asortyment jest inny. Co prawda w obu sklepach można kupić akcesoria do domu, odzież i kosmetyki, ale różnica tkwi w markach i cenach. W KIKO oraz PEPCO nie znajdziemy produktów znanych projektantów czy drogich marek i to właśnie wyróżnia HalfPrice czy TK Maxx.

Czekamy na ogłoszenie terminu oficjalnego otwarcia.

źródło: wyborcza.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kolo
10 listopada 2021 12:36

HalfPrice jest w Galerii Warm. tak więc mieszkańcy Olsztyna raczej już kojarzą co to

kaj
10 listopada 2021 11:22

“Nowy sklep wynajął cztery piętra w Dukacie”. DZIENNIKARZU skąd u ciebie tyle pięter w DUKACIE?

Polecane
Ogłoszenia