fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Black friday – kiedy się rozpoczyna dzień obniżek?

reklama

Już niedługo rozpocznie się wielkie święto obniżek i zakupów. Wielbiciele okazji będą mieli szansę skorzystać z corocznych promocji organizowanych z okazji Black Friday. Co więcej, zakupy w obniżonych cenach można zrobić coraz częściej przez cały tydzień. Kiedy wypada czarny piątek? Jakich okazji można spodziewać w sklepach internetowych?

1. Black Friday – kiedy startuje?

2. Black Week – jakie promocje przygotowały sklepy internetowe?

Black Friday – kiedy startuje?

reklama

Black Friday – kiedy się rozpoczyna wielkie święto zakupów? Taki pytanie zadaje sobie z pewnością wielu fanów zakupów i obniżek. Szczególnie, że Black Friday dla wielu osób oznacza rozpoczęcie sezonu świątecznych zakupów. „Czarny piątek” zwyczajowo odbywa się w czwarty piątek listopada. W tym roku jest to dzień 26, czyli ostatni piątek listopada. Święto zakupów weszło do kalendarza już kilkadziesiąt lat temu, pierwotnie w Ameryce. Obecnie taka opcja dostępna jest już na większości kontynentów. Nazwa Black Friday prawdopodobnie ma swoją genezę w liczbie wypadków oraz korkach samochodowych, które mają miejsce corocznie, kiedy duża liczba klientów rusza do sklepów. To jednak tylko jedna z hipotez. Część osób upatruje się natomiast powstanie nazwy „czarny piątek” w kolorze tuszu, którego używali handlowcy notujący zyski z okazji sezonu obniżek.

Tradycyjnie Black Friday oznaczał możliwość skorzystania z obniżek w sklepach stacjonarnych. Wraz z rozwojem sprzedaży internetowej zdecydowano o ustanowienia dnia Cyber Monady, który wypadał w poniedziałek po Black Friday.  W ten dzień z obniżek można było skorzystać w sklepach internetowych. Sobota i niedziela między piątkiem i poniedziałkiem nazywany jest natomiast black weekend. Obecnie coraz częściej jednak wyprzedaże trwają znacznie dłużej niż dzień czy dwa. Mimo że największe obniżki cen najczęściej dostępne są w Black Friday, część sklepów oferuje atrakcyjne rabaty przez cały tydzień. Dotyczy to również sklepów internetowych. Nie trzeba zatem czekać na Cyber Monday, aby kupować online w niższej cenie. Już przy „czarnym piątku” warto zastanowić się nad zakupami, które planujemy zrobić w obniżonych cenach.

Czytaj też:  Wózki widłowe terenowe - niezawodne w wymagającej pracy!

Black Week – jakie promocje przygotowały sklepy internetowe?

W Black Week w sklepach internetowych otrzymać można darmową dostawę. Oprócz tego spodziewać można się wielu artykułów w niższych cenach. BLack Friday i następujące po nich dni to doskonała okazja, aby kupić świąteczne prezenty i ozdoby, nie wychodząc z domu, a także nie ponosząc kosztów związanych z dostawą.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama