fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Udostępniono nagrania z powietrza. Tak teraz wygląda koczowisko imigrantów

reklama

Przeżyliśmy pierwszą zakrojoną na dużą skalę próbę przekroczenia granicy polsko-białoruskiej w okolicach Kuźnicy. Co będzie w nocy? Jesteśmy w pełni przygotowani – powiedział Michał Tokarczyk, oficer SG.

Kiedy chor. SG Michał Tokarczyk został zapytany, jak może rozwinąć się sytuacja na granicy pod Kuźnicą, zwrócił uwagę, że straż graniczna zakłada każdą sytuację. „Nie wiemy, czym służby białoruskie nas zaskoczą. Musimy powiedzieć jasno, że nic bez ich pozwolenia i aprobaty tam nie dzieje się samo. Każda sytuacja jest pod egidą służb białoruskich. Cudzoziemcy zostali przyprowadzeni przez te służby do linii granicy państwowej, rozbili obozowisko” – powiedział.

reklama

„My stoimy na straży naszej granicy i nie zamierzamy dopuszczać do jej przekroczenia. Pierwszą falę przetrwaliśmy i czekamy co nastąpi za kilka chwil, co nastąpi w nocy. Jesteśmy dobrze przygotowani” – podkreślił strażnik graniczny.

Zapytany, jak planują działać w nocy, odpowiedział, że: „Jeśli potrzeba dodatkowego wsparcia, to jest ono tam dysponowane. Wolę jednak nie zdradzać, jak będą wyglądały nasze działania w nocy”.

Czytaj też:  Migranci siłowo chcą forsować przejście graniczne

„Na pewno będziemy wykonywać jak najlepiej swoją pracę. Jesteśmy profesjonalistami. Granica jest w dobry sposób chroniona 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodni, 365 dni w roku” – zadeklarował chor. Tokarczyk.

Od wiosny drastycznie wzrosła liczba podejmowanych przez imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki prób nielegalnego przekroczenia granic między Białorusią a Litwą, Łotwą i Polską. UE i jej państwa członkowskie uważają, że jest to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który wykorzystuje imigrację do reagowania na sankcje.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama