fbpx
-1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Bój o granicę Polski. Doszło do pierwszej konfrontacji z policją i wojskiem

reklama

Polskie służby uniemożliwiły migrantom próby przedostania się na polską stronę na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy, a MSWiA poinformowało w poniedziałek, że sytuacja jest pod kontrolą.

„Polskie służby udaremniły próbę siłowego przedarcia się na polską stronę przez migrantów na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy” – napisano na Twitterze MSWiA.

Ministerstwo udostępniło również dwa filmy przedstawiające policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i żołnierzy stojących na granicy polsko-białoruskiej. Z drugiej strony, na Białorusi widać grupę imigrantów.

reklama

W poniedziałek rano z nagrań krążących w Internecie wynikało, że duża grupa migrantów zmierza do przejścia granicznego Kuźnica-Bruzgi i zamierza wejść do Polski.

Jedno z nagrań dostarczył rzecznik prasowy Stanisława Żaryna, Koordynatora Ministra Służb Specjalnych. Film pokazuje grupę co najmniej setek ludzi idących drogą. Mają śpiwory, namioty i inne bagaże. Możesz także zobaczyć dzieci.

Czytaj też:  Pędziła płonącym autem po al. Sikorskiego. Nagranie z ITS

„To Białorusini decydują, którędy przemieszcza się grupa. To kolejna wroga białoruska akcja wymierzona w Polskę” – zaznaczył Żaryn.

Mariusz Kamiński, szef MSWiA, podkreślił na Twitterze, że polska armia od kilku dni monitoruje sytuację w Kuźnicy. „Jesteśmy przygotowani na każdą sytuację. Ścisła obrona granic jest naszym priorytetem. Zwiększyliśmy liczbę pograniczników, policji i żołnierzy”. – napisał.

W pierwszej połowie 2022 roku na granicy z Białorusią powstanie tama.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama