fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Zmarł burmistrz. Gminą kierował od 2006 r.

reklama

Urząd gminy w Korszach poinformował w mediach społecznościowych o śmierci burmistrza Ryszarda Ostrowskiego. Gminą Korsze zmarły samorządowiec kierował od 2006 r.

„Z głębokim żalem i niewymownym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego” – poinformowali w piątek na profilu tej gminy pracownicy zmarłego burmistrza. Ostrowski był burmistrzem Korsz od 2006 r., wcześniej był zastępcą burmistrza, pracował też w urzędzie sąsiedniego miasta – Kętrzyna.

Lokalne media podały, że Ostrowski zmarł po ciężkiej chorobie, od kilku miesięcy był na zwolnieniu lekarskim.

reklama

Dyrektor delegatury PKW w Olsztynie Piotr Sarnacki poinformował, że biuro wyborcze w Olsztynie oczekuje na akt zgonu burmistrza. „Dopiero, gdy go otrzymamy będziemy mogli wydać postanowienie o wygaśnięciu mandatu zmarłego burmistrza” – powiedział Sarnacki.

Czytaj też:  Olsztyńska firma z nagrodą "Luksusowa Marka Roku 2021"

To, kto będzie kierował gminą Korsze wskaże premier za pośrednictwem wojewody. Rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek powiedział, że takie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach. Wyznaczona osoba będzie kierowała gminą do czasu przedterminowych wyborów. W ocenie Sarnackiego wybory takie mogą się odbyć w ciągu trzech miesięcy. 

fot. UG Korsze

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama