18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zmarł burmistrz. Gminą kierował od 2006 r.

WiadomościZmarł burmistrz. Gminą kierował od 2006 r.

Urząd gminy w Korszach opublikował komunikat na mediach społecznościowych, informujący o śmierci burmistrza Ryszarda Ostrowskiego. Zmarły samorządowiec przewodniczył gminie Korsze od 2006 roku.

reklama

Pracownicy zmarłego burmistrza w piątek wyrazili swoje głębokie żale na profilu gminy Korsze. Ostrowski był burmistrzem tego miasta od 2006 roku, wcześniej pełnił funkcję zastępcy burmistrza oraz pracował w urzędzie miasta Kętrzyn.

Według lokalnych mediów zmarły burmistrz Ostrowski przegrał walkę z ciężką chorobą, będąc na zwolnieniu lekarskim od kilku miesięcy.

reklama

Dyrektor delegatury PKW w Olsztynie, Piotr Sarnacki, powiadomił, że biuro wyborcze oczekuje na akt zgonu burmistrza. „Dopiero kiedy dostaniemy to dokument, będziemy mogli wydać postanowienie o wygaśnięciu mandatu zmarłego burmistrza” – powiedział Sarnacki.

Osoba, która będzie kierować gminą Korsze zostanie wybrana przez premiera za pośrednictwem wojewody. Rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek skomentował, że te kroki zostaną podjęte w ciągu najbliższych dni. Wybrana osoba będzie pełnić funkcję do czasu przedterminowych wyborów. Według Sarnackiego wybory takie mogą zostać przeprowadzone w ciągu trzech miesięcy.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lolo
6 listopada 2021 11:28

Polegl w sluzbie ojczyzny jak pan Adamowicz

Edek
5 listopada 2021 18:12

Inni też umierają i media o tym nie piszą !!!!!!!

Popularne
Ogłoszenia