5 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Zmarł burmistrz. Gminą kierował od 2006 r.

WiadomościZmarł burmistrz. Gminą kierował od 2006 r.

Urząd gminy w Korszach opublikował komunikat na mediach społecznościowych, informujący o śmierci burmistrza Ryszarda Ostrowskiego. Zmarły samorządowiec przewodniczył gminie Korsze od 2006 roku.

reklama

Pracownicy zmarłego burmistrza w piątek wyrazili swoje głębokie żale na profilu gminy Korsze. Ostrowski był burmistrzem tego miasta od 2006 roku, wcześniej pełnił funkcję zastępcy burmistrza oraz pracował w urzędzie miasta Kętrzyn.

Według lokalnych mediów zmarły burmistrz Ostrowski przegrał walkę z ciężką chorobą, będąc na zwolnieniu lekarskim od kilku miesięcy.

reklama

Dyrektor delegatury PKW w Olsztynie, Piotr Sarnacki, powiadomił, że biuro wyborcze oczekuje na akt zgonu burmistrza. “Dopiero kiedy dostaniemy to dokument, będziemy mogli wydać postanowienie o wygaśnięciu mandatu zmarłego burmistrza” – powiedział Sarnacki.

Osoba, która będzie kierować gminą Korsze zostanie wybrana przez premiera za pośrednictwem wojewody. Rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek skomentował, że te kroki zostaną podjęte w ciągu najbliższych dni. Wybrana osoba będzie pełnić funkcję do czasu przedterminowych wyborów. Według Sarnackiego wybory takie mogą zostać przeprowadzone w ciągu trzech miesięcy.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lolo
6 listopada 2021 11:28

Polegl w sluzbie ojczyzny jak pan Adamowicz

Edek
5 listopada 2021 18:12

Inni też umierają i media o tym nie piszą !!!!!!!

Polecane