fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Badanie: 67 proc. firm uważa, że warunki prowadzenia biznesu pogorszyły się

reklama

67 proc. przedsiębiorstw uważa, że w ostatnich sześciu miesiącach pogorszyły się warunki prowadzenia biznesu; 27 proc. nie widzi znaczącej zmiany, a dla 6 proc. warunki się poprawiły – wynika z badania na zlecenie Konfederacji Lewiatan. Najbardziej krytyczne są średnie firmy.

Zgodnie z badaniem nastrojów przedsiębiorców warunki prowadzenia biznesu pogorszyły się dla 65 proc. firm małych, 72 proc. średnich i 62 proc. dużych.

Jak podano, nastroje przedsiębiorców dotyczące prowadzenia firmy w kontekście biznesowym są niekorzystne: 55 proc. firm ma negatywne nastawienie do prowadzenia biznesu w tym roku (tak uważa 57 proc. średnich, 55 proc. małych i 54 proc. dużych firm). Pozytywne nastawienie sygnalizuje 41 proc. respondentów. Większymi optymistami są duże firmy – 46 proc. spośród nich ma pozytywne nastawienie do prowadzenia biznesu w tym roku, natomiast odsetek firm średnich, które myślą podobnie, wynosi 41 proc.

Czytaj też:  Policja: od początku akcji "Znicz" doszło do 288 wypadków. Zginęło 18 osób
reklama

Przedsiębiorców zapytano też, co myślą o prowadzeniu firmy w kontekście zmian w prawie i działań administracji. 65 proc. przedsiębiorstw obawia się tych zmian (68 proc. średnich, 65 proc. małych i 62 proc. dużych), a 32 proc. deklaruje pozytywne nastawienie (36 proc. dużych, 33 proc. małych i 30 proc. średnich).

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu” przeprowadził CBM Indicator na zlecenie Lewiatana. Zrealizował je w drugiej połowie października br. na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama