13 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dziś rusza rejestracja osób powyżej 18. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19 dawką przypominającą

WiadomościDziś rusza rejestracja osób powyżej 18. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19...

Od dzisiaj osoby pełnoletnie mogą zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 dawką przypominającą, pod warunkiem, że upłynęło co najmniej 6 miesięcy od momentu pełnego szczepienia. E-skierowanie zostanie wystawione automatycznie dla takich osób.

reklama

Od połowy września na szczepienie przypominające mogły rejestrować się tylko osoby powyżej 50 lat i pracownicy służby zdrowia z kontaktami z pacjentami.

Od 2 listopada, każda osoba dorosła, której podano pełny schemat szczepienia (dwie dawki) Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen, ma możliwość rejestracji na szczepienie przypominające.

reklama

Centrum e-Zdrowia przypomniało, że termin wystawienia e-skierowania zależy od daty pełnego zaszczepienia. E-skierowanie będzie dostępne dla osób, które były w pełni zaszczepione co najmniej 6 miesięcy temu.

Osoby te będą szczepione preparatami: Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w pełnej dawce 0,3 ml i Spikevax (Moderna) w połowie dawki: 50 µg – 0,25 ml.

reklama

Osoby mogą zarejestrować się na szczepienie przypominające poprzez e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl lub korzystając z aplikacji mojeIKP. Mogą również zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989 lub wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Jeśli nie otrzymają e-skierowania, lekarz w punkcie szczepień samodzielnie wystawi e-skierowanie dla uprawnionych, biorąc pod uwagę odstęp między ostatnim szczepieniem.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lewajs
2 listopada 2021 09:24

Niecały rok temu wyśmiewano się z takiego obrotu sprawy, że to wyimaginowane teorie spiskowe. Dziś to rzeczywistość, a każdy przyjmuje to za normę. Jesteście już zmanipulowani do szpiku kości.

Detroit
2 listopada 2021 11:07

Po ch. te eliksiry? Zaszczepieni praktycznie tak samo zakażają się i co gorsze przenoszą to na innych, a zapewnienia, że łagodnie przejdziesz chorobę są na pograniczu legend i mitów. Ponadto dalej są to preparaty dopuszczone warunkowo, a nasze państwo nie zbadało nawet składu tego czegoś, wiec jest to jawny eksperyment medyczny.

Popularne
Ogłoszenia