fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Policja: w niedzielę za brak maseczki wystawiono 1,6 tys. mandatów i 125 wniosków o ukaranie

reklama

W niedzielę w całym kraju policjanci wystawili za brak maseczki prawie 3,9 tys. pouczeń, prawie 1,6 tys. mandatów oraz 125 wniosków o ukaranie – poinformował w poniedziałek podkom. Mariusz Kurczyk z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

Z danych przekazanych przez KGP wynika, że ostatniej doby policjanci wystawili za brak maseczki niemal 3,9 tys. pouczeń, prawie 1,6 tys. mandatów karnych i 125 wniosków o ukaranie. W ciągu trzech ostatnich dni wystawiono ponad 13,5 tys. pouczeń, prawie 5,7 tys. i 421 wniosków o ukaranie.

W ostatnich dniach policjanci sprawdzają noszenie maseczek, gdzie jest to wymagane, w tym m.in. w komunikacji miejskiej czy pomieszczeniach zamkniętych. „Chcemy przypomnieć, że w Polsce nikt nie wycofał stanu epidemii. Stan epidemii cały czas obowiązuje, a związane jest to z transmisją wirusa” – mówił rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

Czytaj też:  Od poniedziałku można ubiegać się o nowe dowody osobiste o dwóch cechach biometrycznych
reklama

Wcześniej – ze względu na Wszystkich Świętych – minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował o noszenie maseczek również na cmentarzach. „Podczas świąt tłumnie odwiedzamy cmentarze, trudno o zachowanie dystansu” – wskazywał.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 4 894 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zmarło 7 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 6 chorych. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama