fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Organizacja ruchu: Wszystkich Świętych

reklama

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy będzie zmieniona organizacja ruchu. Najważniejsze zmiany będą obowiązywać od niedzieli (31 października) od 23:30 do wtorku (2 listopada) do około 4:00.

Zmiany będą dotyczyć okolic dwóch największych olsztyńskich nekropolii – Dywity i Poprzeczna. Do kierowców apelujemy o ostrożność, stosowanie się do znaków drogowych oraz wykonywanie poleceń policjantów kierujących ruchem.

*** Cmentarz przy ul. Wadąskiej (Dywity)
Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że już w nocy z soboty na niedzielę (z 30 na 31 października) ul. Wadąska – od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do wysokości parkingu przy cmentarzu – stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem w pobliże cmentarza. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej, taxi i rowerem). Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

reklama

*** Cmentarz Poprzeczna
W okresie Wszystkich Świętych (31 października-2 listopada) do cmentarza przy ul. Poprzecznej będzie można dojechać ul. Zientary-Malewskiej i od ul. Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu z parkingu sklepu Biedronka do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej).

Czytaj też:  Dramatyczna sytuacja w ratuszu. 300 urzędników nie może już tego wytrzymać

Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające przy tej okolicy, taksówki i służby miejskie.

Ulica Erdmanowej – jak co roku – będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej.

Najsprawniej i najwygodniej będzie dojechać do cmentarzy autobusem [rozkład jazdy: PDF | JPG]. Osoby, które zdecydują się na podróż własnym samochodem prosimy o zachowanie szczególnej ostrożność ze względu na dużo większy niż zwykle ruch pieszych, ale też samochodowy.

*** Szczegółowe mapy:
– PDF: Dywity (parking, etap 0 i II) | Dywity (parking, etap I) | Wadąska (etap I) | Wadąska (etap II) | Poprzeczna;
– JPG: Dywity (parking, etap 0 i II) | Dywity (parking, etap I) | Wadąska (etap I) | Wadąska (etap II) | Poprzeczna.

źródło: UM Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama