fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Wracają kontrole policyjne w centrach handlowych

reklama

Korzystanie z maseczek zasłaniających nos i usta podczas przebywania w gronie innych osób w miejscach publicznych, to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów prawa, ale to również oznaka troski o zdrowie nas wszystkich. Dlatego policjanci i pracownicy elbląskiego centrum handlowego zadbali o to, by wśród osób przebywających w obiekcie nie znalazły się takie bez maseczki. Dyrekcja placówki zadbała o zorganizowanie maseczek, które później trafiły do osób, które o nich zapomniały wchodząc do budynku. Wszystko po to, by jeszcze skuteczniej walczyć z epidemią koronawirusa.

Policjanci z elbląskiej komendy nieustannie sprawdzają zdyscyplinowanie mieszkańców Elbląga we wspólnej walce z koronawirusem. Przypominają o obowiązku przestrzegania wprowadzonych ograniczeń, a podczas służb patrolowych kontrolują również punkty handlowe i usługowe, zwracając uwagę, czy przemieszczające się tam osoby przestrzegają nakazu korzystania z maseczek.

W trakcie jednej z takich kontroli, na terenie elbląskiego centrum handlowego, policjanci nie tylko upominali osoby, które nie założyły maseczki, ale również wspólnie z pracownikami obiektu rozdawali maseczki ochronne osobom, które o nich zapomniały. Maseczki zostały zorganizowane przez kierownictwo obiektu i trafiły do osób, które z różnych względów ich nie posiadały. Tym razem policyjne interwencje skończyły się na pouczeniach i krótkim instruktażu, w jaki sposób prawidłowo korzystać z maseczki tak, aby spełniała ona swoje funkcje ochronne. Jednak osoby, które świadomie będą lekceważyć obowiązujące przepisy, będą również musiały się liczyć z grożącymi im konsekwencjami, a tym może być mandat karny w wysokości do 500 zł lub wniosek o ukaranie skierowany do sądu, który może orzec karę nawet dziesięciokrotnie wyższą.

Czytaj też:  Najpierw bito ofiarę, potem więziono ją w gorącej beczce
reklama

źródło: KWP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama