0
3.8 C
Olsztyn
piątek, 5 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Spowodował kolizję, zostawił swoje dokumenty, kluczyk i uciekł z miejsca zdarzenia

SzczytnoSpowodował kolizję, zostawił swoje dokumenty, kluczyk i uciekł z miejsca zdarzenia

reklama

Nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. Tuż przed skrzyżowaniem ulic 3 Maja z Ogrodową uderzył w tył Audi. 34-latek tak się wystraszył konsekwencji swojego zachowania, że wręcz pokrzywdzonej w tym zdarzeniu drogowym swoje prawo jazdy oraz kluczyk do auta i uciekł. Gdy szczycieńscy policjanci dotarli do sprawcy kolizji okazało się, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Niebawem odpowie on za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości
i spowodowanie kolizji. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolnonośni.

Wczoraj (27.10.21r.) tuż przed godziną 16:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy 3 Maja z Ogrodową.

reklama

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu wynika, że 30-letnia kierująca pojazdem marki Audi zbliżając się do skrzyżowania ulicy 3 Maja z Ogrodową zaczęła powoli hamować. W pewnym momencie poczuła sile uderzenie. Okazało się, że jadący tuż za nią kierowca pojazdu marki Opel Vectra nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu na skutek, czego uderzył w pojazd 30-latki.

30-letnia mieszkanka gminy Szczytno oświadczyła, że zarówno ona jak i sprawca kolizji zjechali z drogi, aby nie blokować przejazdu innym kierowcom. W trakcie rozmowy z kierowcą Opla, kobieta wyczuła od niego silną woń alkoholu. Sprawca kolizji tak się wystraszył konsekwencji swojego zachowania, że wręczył kobiecie swój dokument prawo jazdy oraz kluczki i uciekł z miejsca zdarzenia.

Szczycieńscy funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania 34-letniego kierowcy Opla i poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał on ponad 1,5 promila w organizmie.

34-latek z uwagi na złe samopoczucie związane z silnym stanem upojenia alkoholowego
i przeciwwskazaniem lekarza do osadzenia w policyjnej celi, trafił do szpitala.

Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu nie tylko odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, ale także utrata prawa jazdy za kierowanie Oplem w stanie nietrzeźwości.

źródło: KPP Szczytno

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Co zabrać na masaż tajski w Warszawie?

Oto wszystko, co warto wiedzieć przed wizytą.

Jak wybrać agencję SEO, aby współpraca przyniosła realny wzrost widoczności?

Działania będą skuteczne, jeśli zostaną odpowiednio dopasowane.

Co ile motogodzin wymieniać olej w ciągniku?

Olej starzeje się w zależności od intensywności pracy silnika.

Jakie buty wybrać na zimę?

Na co zwrócić uwagę wybierając zimowe obuwie?

Hale namiotowe w rolnictwie – o czym pamiętać podczas budowy hali na pasze, płody rolne i nawozy?

Hale namiotowe to jedno z rozwiązań, które zyskuje na popularności w rolnictwie.

Prezent dla ojca, zięcia, teścia i brata – najlepsze upominki dla mężczyzn są na wyciągnięcie ręki!

Wybór prezentu dla mężczyzny potrafi być ogromnym wyzwaniem! W przeciwieństwie do kobiet mężczyźni rzadziej dzielą się informacją na temat swoich potrzeb, czy marzeń.

Odkryj na święta sklep Zakątek Zdrowia. Warsztaty, prezenty i ekologiczne nowości

W grudniu Zakątek Zdrowia przygotował dla klientów prawdziwy pakiet świątecznych atrakcji i inspiracji zakupowych.

Najbardziej luksusowe delikatesy w Olsztynie? Sklep z produktami premium z całego świata

Limitowane oliwy, sery za 200 zł i babeczki Dolce & Gabbana. Nowy butik spożywczy na Jarotach zachwyca jakością i rzemieślniczym asortymentem

Jakich tkanin unikać przy zwierzętach w domu?

Tkaniny wrażliwe na pazury i sierść.
reklama
reklama