fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Policyjny pościg za VW Passatem. Uciekającym grozi nawet 10 lat więzienia

reklama

Policjanci odnotowali kolejny sukces. Na „gorącym uczynku” kradzieży
z włamaniem zatrzymali 39, 40 i 44-latka. Kierowcę Passata, mieszkańca Wielbarka oraz dwóch mieszkańców gminy Jedwabno. Sprawcy wracali akurat z „łupami” pochodzącymi z przestępstwa kradzieży z włamaniem do domku letniskowego położonego na terenie miejscowości Elganowo, kiedy drogę zajechali im kryminalni. Był policyjny pościg, porzucenie pojazdu i w efekcie zatrzymanie. W trakcie zbierania materiału dowodowego, śledczy ustalili, że mężczyźni zamieszani byli w ten nielegalny proceder od dłuższego czasu. Prokurator zastosował wobec sprawców policyjny dozór, a docelowo podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (25.10.21r.) szczycieńscy kryminalni na terenie miasta i gminy Pasym prowadzili działania operacyjne ukierunkowane na zwalczanie i eliminację procederu związanego z popełnianiem przestępstw przeciwko mieniu, w tym przede wszystkim kradzieży z włamaniem. Około godz. 20:30 uwagę funkcjonariuszy przykuł pojazd marki VW Passat, którego kierowca poruszał się, przez kompleksy leśny położony w okolicach miejscowości Elganowo, z nadmierną prędkością. Kryminalni natychmiast wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Ten jednak przyśpieszył i zaczął uciekać. W trakcie pościgu kierowca VW zjechał z drogi gruntowej, zatrzymał pojazd i zaczął uciekać. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów został zatrzymany przez kryminalnych. Okazało się, że był to 44-letni mieszkaniec Wielbarka. VW podróżowało również dwóch mężczyzn w wieku 39 i 40-lat. Byli to mieszkańcy gminy Jedwabno.

Funkcjonariusze dokonali przeszukania Passata. W bagażniku ujawnili przedmioty, które jak się okazało, pochodziły z przestępstwa kradzieży z włamaniem. Sprawcy nie zatrzymali się do kontroli drogowej, ponieważ akurat wracali z włamania z „łupami”.

Czytaj też:  Nikodem C. bił i kopał Oliwię po głowie nawet po utracie przytomności
reklama

Szczycieńscy śledczy ustalili, że 39-letni mieszkaniec gminy Jedwabno wspólnie z 44-letnim mieszkańcem Wielbarka dopuścili się w okresie od 10-15 października br., licznych kradzieży z włamaniem do przyczep campingowych, domków letniskowych i pomieszczeń gospodarczych położonych na terenie gminy Jedwabno. Ponadto, w dniu zatrzymania (25.10.21r.) w nielegalnym procederze wsparł ich 40-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Kryminalni dotarli do właścicieli posesji na terenie, których doszło do kradzieży z włamaniem oraz usiłowania dokonania tych przestępstw.

Sprawcy brali, co wpadło im w ręce m.in. poziomice, latarki, lampy solarne, kosiarki, benzynę, akumulatory, alkohol, butle gazowe, skrzynie z narzędziami, wędki, a przede wszystkim elektronarzędzia.

39-latek usłyszał trzy zarzuty, 40-latek dwa, a 44-letni kierowca sześć zarzutów, gdyż jak się okazało prowadził on pojazd pomimo obowiązującego go sądowego zakazu kierowania oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował dalszą jazdę.

Na wniosek szczycieńskich funkcjonariuszy, prokurator zastosował wobec sprawców policyjny dozór. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem mężczyznom grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Szczytno

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama