6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Policyjny pościg za VW Passatem. Uciekającym grozi nawet 10 lat więzienia

SzczytnoPolicyjny pościg za VW Passatem. Uciekającym grozi nawet 10 lat więzienia

Policjanci odnotowali kolejny sukces. Na „gorącym uczynku” kradzieży
z włamaniem zatrzymali 39, 40 i 44-latka. Kierowcę Passata, mieszkańca Wielbarka oraz dwóch mieszkańców gminy Jedwabno. Sprawcy wracali akurat z „łupami” pochodzącymi z przestępstwa kradzieży z włamaniem do domku letniskowego położonego na terenie miejscowości Elganowo, kiedy drogę zajechali im kryminalni. Był policyjny pościg, porzucenie pojazdu i w efekcie zatrzymanie. W trakcie zbierania materiału dowodowego, śledczy ustalili, że mężczyźni zamieszani byli w ten nielegalny proceder od dłuższego czasu. Prokurator zastosował wobec sprawców policyjny dozór, a docelowo podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

W poniedziałek (25.10.21r.) szczycieńscy kryminalni na terenie miasta i gminy Pasym prowadzili działania operacyjne ukierunkowane na zwalczanie i eliminację procederu związanego z popełnianiem przestępstw przeciwko mieniu, w tym przede wszystkim kradzieży z włamaniem. Około godz. 20:30 uwagę funkcjonariuszy przykuł pojazd marki VW Passat, którego kierowca poruszał się, przez kompleksy leśny położony w okolicach miejscowości Elganowo, z nadmierną prędkością. Kryminalni natychmiast wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Ten jednak przyśpieszył i zaczął uciekać. W trakcie pościgu kierowca VW zjechał z drogi gruntowej, zatrzymał pojazd i zaczął uciekać. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów został zatrzymany przez kryminalnych. Okazało się, że był to 44-letni mieszkaniec Wielbarka. VW podróżowało również dwóch mężczyzn w wieku 39 i 40-lat. Byli to mieszkańcy gminy Jedwabno.

Funkcjonariusze dokonali przeszukania Passata. W bagażniku ujawnili przedmioty, które jak się okazało, pochodziły z przestępstwa kradzieży z włamaniem. Sprawcy nie zatrzymali się do kontroli drogowej, ponieważ akurat wracali z włamania z „łupami”.

reklama

Szczycieńscy śledczy ustalili, że 39-letni mieszkaniec gminy Jedwabno wspólnie z 44-letnim mieszkańcem Wielbarka dopuścili się w okresie od 10-15 października br., licznych kradzieży z włamaniem do przyczep campingowych, domków letniskowych i pomieszczeń gospodarczych położonych na terenie gminy Jedwabno. Ponadto, w dniu zatrzymania (25.10.21r.) w nielegalnym procederze wsparł ich 40-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Kryminalni dotarli do właścicieli posesji na terenie, których doszło do kradzieży z włamaniem oraz usiłowania dokonania tych przestępstw.

Sprawcy brali, co wpadło im w ręce m.in. poziomice, latarki, lampy solarne, kosiarki, benzynę, akumulatory, alkohol, butle gazowe, skrzynie z narzędziami, wędki, a przede wszystkim elektronarzędzia.

39-latek usłyszał trzy zarzuty, 40-latek dwa, a 44-letni kierowca sześć zarzutów, gdyż jak się okazało prowadził on pojazd pomimo obowiązującego go sądowego zakazu kierowania oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował dalszą jazdę.

reklama

Na wniosek szczycieńskich funkcjonariuszy, prokurator zastosował wobec sprawców policyjny dozór. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem mężczyznom grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
To widać i słychać było.
1 listopada 2021 17:58

W niedzielę 24.10.2021 to było , a pościg policji trwał znacznie dłużej bo przez kilka wsi na terenie gmin Pasym i Jedwabno.

Polecane
Ogłoszenia