fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 30 listopada, 2021
reklama

Manicure tytanowy: co to za metoda?

reklama

Wszystkim kobietom zależy na tym, żeby manicure gwarantował piękny i trwały kolor, ale też żeby nie niszczyć paznokci. I właśnie to gwarantuje manicure tytanowy: nowa, rewolucyjna metoda proszkowego nakładania koloru.

Wciąż najbardziej popularną trwałego manicure’u jest manicure hybrydowy. Jest powszechnie znany, wiele pań nauczyło się go samodzielnie wykonywać w domu, ma też bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o wybór kolorów, ale też marek. Ale hybryda ma swoje wady. Przede wszystkim wymaga delikatnego piłowania płytki, żeby manicure się dobrze trzymał, co mocno ją osłabia. Po drugie – konieczne jest też używanie lamp UV i LED, które nie są dla naszych dłoni (i paznokci) zbyt zdrowe.

Manicure tytanowy: zastrzyk zdrowia

Manicure tytanowy to nowa, rewolucyjna metoda bezpiecznej i zdrowej stylizacji paznokci, która polega na nakładaniu kilku warstw specjalnych pudrów. Najpierw aplikowana jest baza, czyli warstwa budująca, potem specjalny proszek z kolorem wybranym przez klientkę, a po opiłowaniu i przygotowaniu płytki – warstwa zabezpieczająca.

reklama

Zabieg wydaje się dość prosty, ale wymaga dużego doświadczenia, ale też odpowiedniej jakości produktów. Kluczowe jest to, żeby manicure tytanowy był trwały, dobrze się trzymał, ale też pięknie wyglądał. Właśnie dlatego warto wybrać sprawdzony salon kosmetyczny, w którym pracują manicurzystki specjalizujące się w tej właśnie metodzie. Nawet jeśli w takich miejscach manicure kosztuje nieco więcej.

Czytaj też:  Zdrowie szczeniaka - jak o nie zadbać?

Tytanowe paznokcie: dla kogo?

Tytanowe paznokcie polecić można każdemu, ponieważ zabieg nie ma właściwie przeciwskazań. Szczególnie jednak zalecany jest osobom ze zniszczonymi, słabymi paznokciami wymagającymi wzmocnienia. Już po kilku miesiącach regularnego stosowania płytka paznokci znacznie się wzmocni, będzie grubsza i bardziej błyszcząca, a same paznokcie będą nawet szybciej rosły.

W składzie proszków do manicure’u tytanowego znajduje się oczywiście dwutlenek tytanu, dzięki czemu paznokcie są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ale jest też dużo witamin: przede wszystkim witamina B5 (połączenie wapnia i kwasu pantotenowego) oraz witamina E. To one odpowiadają właśnie za to, że pod „tytanem” nasze paznokcie rosną zdrowsze. 

Manicure tytanowy: jak długo się trzyma?

To oczywiście rzecz indywidualna, ale manicure tytanowy potrafi trzymać się na paznokciach nawet do 4-5 tygodniach. Nie zaleca się jednak tak długicj przerw między zabiegami, bo naturalny odrost niezbyt ładnie wygląda.

Trzeba też pamiętać, aby w żadnym razie nie zdejmować tytanu samodzielnie z paznokci: można je wtedy nieświadomie uszkodzić. Lepiej zrobić to w profesjonalnym salonie.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama