fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Potrącenie 51-letniej rowerzystki w Wielbarku

reklama

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem 51-letniej rowerzystki i 33-letniego kierującego pojazdem marki Audi. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 33-latek wyjeżdżając z terenu jednej z posesji położonej przy ulicy F. Nowowiejskiego Wielbarku nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo rowerzystce. Na szczęście skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach, a zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Pamiętajmy! Dla każdego jest miejsce na drodze. Co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego? Szanujmy siebie nawzajem, przestrzegajmy przepisów i zasad „fair play” na drodze.

Zmrok, pośpiech, chwila nieuwagi i mogło dojść do tragedii. Pamiętajmy, że dla każdego jest miejsce na drodze. Wzajemny szacunek, kultura jazdy, zasada ograniczonego zaufania, przestrzeganie przepisów i zasad „fair play” to wszystko może uchronić nas przed niebezpieczeństwem.

Dzisiaj nad rad ranem (26.10.21r.) około godz. 05:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Wielbark doszło do potrącenia rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z referatu patrolowo – interwencyjnego wynika, że 33-letni kierowca pojazdu marki Audi wyjeżdżając z jednej
z posesji położonej przy ulicy F. Nowowiejskiego w Wielbarku nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 51-letniej rowerzystce.

Czytaj też:  Prawie 25 tys. nowych zakażeń koronawirusem
reklama

Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia po przebadaniu 51-lataki stwierdziła, iż kobieta doznała tylko ogólnych potłuczeń ciała i nie wymaga dalszej hospitalizacji.

Sprawca kolizji drogowej z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego został ukarany mandatem karnym.


Szczycieńscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie teraz, kiedy dni stają się coraz krótsze i szybko zapada zmrok. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy życiem swoim oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Starajmy się unikać agresywnych zachowań na drodze, a jeśli takie się pojawiają to informujmy o tym funkcjonariuszy.

źródło: KPP Szczytno

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama