fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Dwie olsztyńskie inwestycje w Polskim Ładzie

reklama

Poznaliśmy wyniki pilotażowej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Spośród trzech zgłoszonych przez Olsztyn inwestycji, wsparcie uzyskały dwa projekty.

Celem „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych” ma być zwiększenie możliwości rozwojowych samorządów. Premier RP ogłosił, że samorządy z woj. warmińsko-mazurskiego uzyskają ponad miliard złotych bezzwrotnego dofinansowania.

Wnioski przygotowane przez Olsztyn były związane z budową i modernizacją dróg. Zgodnie z przekazaną informacją nasze miasto uzyskało wsparcie do budowy ul. Plażowej wraz z modernizacją ul. Pstrowskiego (do 30 mln złotych) między ulicami Mazowieckiego a skrzyżowaniem Wyszyńskiego-Synów Pułku oraz nowego wiaduktu nad torami na Tracku (do pięciu mln złotych).

reklama

– To inwestycje, które z jednej strony są oczekiwane przez mieszkańców, z drugiej zaś dają szansę na rozwój miasta – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – W przypadku tych inwestycji dofinansowanie wynosi do 95 proc. wartości.

Czytaj też:  Miliony osób w Polsce przyjęło dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19

Rząd zdecydował nie współfinansować zadania zgłoszonego jako to bez ograniczenia kwotowego. W tym przypadku były starania o dofinansowanie powstania nowego przebiegu ul. Bałtyckiej od wiaduktu nad torami do granic miasta.

[mapy: Plażowa-Pstrowskiego | wiadukt Track]

źródło: UM Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama