fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Premier Morawiecki po przyjechaniu do Olsztyna udał się od razu na cmentarz

reklama

W poniedziałek w Olsztynie po raz pierwszy zostanie przyznana Nagroda im. Grażyny Langowskiej dla nauczycieli, wychowawców i instytucji działających w duchu patriotycznym. Zostanie też odsłonięta tablica upamiętniająca tę wybitną pedagog i działaczkę „Solidarności”.

Jak podali organizatorzy, udział w uroczystości zapowiedzieli m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wręczenie tych nagród nastąpi w poniedziałek w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Tego samego dnia odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Langowską i nadania jej imienia jednej z sal urzędu.

Premiera Mateusza Morawieckiego przed oficjalnymi uroczystościami upamiętniających śp. Grażynę Langowską, wybitną opozycjonistkę antykomunistyczną, związkowca NSZZ „Solidarność”, posłankę na Sejm RP, pedagoga oraz Kuratora Oświaty, udał się bez udziału mediów na Cmentarz Komunalny w Olsztynie.

Czytaj też:  Spore zainteresowanie kwestą na olsztyńskich cmentarzach
reklama

Premier zapalił znicze na grobie Grażyny Langowskiej, przy Obelisku Pamięci Ofiar Katyńskich i pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama