fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Rusza proces burmistrza Biskupca i prezesa komunalnej spółki

reklama

Proces przeciwko burmistrzowi Biskupca oraz prezesowi tamtejszego przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji ma się rozpocząć w środę przed sądem okręgowym w Olsztynie. Odpowiedzą oni za wyrządzenia spółce wodociągowej z Biskupca szkody w wielkich rozmiarach.

Według ustaleń prokuratora, przestępstwo zarzucane obu oskarżonym miało polegać na tym, że jako osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Biskupcu nie dopełnili oni ciążących na nich obowiązków przy przygotowywaniu inwestycji. Następnie zawarli 4 kwietnia 2017 r. umowę sprzedaży inwestorowi nieruchomości gruntowych.

W ocenie oskarżyciela, burmistrz Kamil K. i prezes Marek Ś. pomimo obowiązywania od 2016 r. nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Biskupiec, podnoszącego wartość objętego nim terenu, nie dokonali ponownego oszacowania wartości części działek wniesionych do spółki wodociągowej aportem przez Gminę Biskupiec, jak również w cenie sprzedaży inwestorowi tych nieruchomości nie uwzględnili części podatku VAT oraz szeregu innych kosztów.

Czytaj też:  Jednostki bojowe na ulicach Warmii i Mazur
reklama

W rezultacie oskarżeni swoim działaniem mieli wyrządzić spółce PWiK w Biskupcu szkodę majątkową w wielkich rozmiarach w łącznej kwocie 7 mln 988 tys. 404 zł – wskazała prokuratura.

Obaj oskarżeni w śledztwie nie przyznali się do zarzucanego im czynu i odmówili składania wyjaśnień. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama