21 C
Olsztyn
piątek, 17 maja, 2024
reklama

Jacek Protas ponownie szefem PO na Warmii i Mazurach

WiadomościJacek Protas ponownie szefem PO na Warmii i Mazurach

Jacek Protas, poseł z Platformy Obywatelskiej, pozostanie na stanowisku szefa regionu warmińsko-mazurskiego swojej partii. W sobotę pokonał Ryszarda Kucia, wiceprezydenta Olsztyna, zdobywając 72% głosów – wynika z wstępnych danych komisji wyborczej.

reklama

Wyniki wstępne głosowania na szefa PO w regionie warmińsko-mazurskim zostały przekazane przez przewodniczącego Regionalnej Komisji Wyborczej, Marcina Politewicza. “Oddano łącznie 570 ważnych głosów. Jacek Protas otrzymał 72% głosów, Ryszard Kuć – 28%” – powiedział.

Protas przewodniczy zarządowi regionu Platformy Obywatelskiej od 2006 roku i jest posłem tej partii od 2015 roku. Przed tym pracował w samorządzie terytorialnym, pełniąc m.in. funkcje marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, starosty lidzbarskiego i przewodniczącego rady miejskiej w Lidzbarku Warmińskim.

reklama

W sobotę w lokalnych biurach Platformy Obywatelskiej w całym kraju odbywały się wybory wewnętrzne, podczas których członkowie partii wybierali przewodniczącego partii oraz liderów struktur regionalnych i powiatowych. Warmińsko-mazurskie było jednym z sześciu województw w kraju, w których startowali więcej niż jeden kandydat do funkcji szefa regionalnych struktur PO.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kiedy
24 października 2021 15:27

***** PO

leming
24 października 2021 15:37

brafo Portas

Polecane
Ogłoszenia