fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Znalazł w rzece pistolet

reklama

Kto nieumyślnie powoduje utratę broni palnej lub amunicji, która zgodnie z prawem pozostaje w jego dyspozycji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. W takim kierunku prowadzone są czynności w sprawie znalezionego pistoletu.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowanym o nietypowym znalezisku w rzece Iławka. Zgłaszający oświadczył ,że podczas wyciągania magnesu neodymowego ujawnił pistolet wraz  magazynkiem. Na miejsce pod nadzorem prokuratora czynności wykonywali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze na polecenia prokuratora zabezpieczyli broń. Okazało się, że jest to skorodowany izraelski pistolet Kareen MK II, który posiada również skorodowany magazynek i jest bez amunicji. Teraz policjanci będą wyjaśniać w jakich okolicznościach znalazł się on w rzece i do kogo należał.

Czytaj też:  Wymiana ciosów na DK 16 zakończyła się śmiercią. 22-latkowi grozi dożywocie

W przypadku znalezienia broni czy niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym się znajdują i nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama