fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Zmiany w komunikacji w okresie Wszystkich Świętych

reklama

Jeszcze nie wiadomo, czy w tym roku cmentarze będą otwarte w czasie listopadowych świąt. Aby ułatwić olsztynianom dotarcie do nekropolii, od soboty (23 października) zacznie obowiązywać specjalny rozkład jazdy.

Początek listopada to – tradycyjnie już – czas niezwykle ważny dla wielu mieszkańców Polski. Także olsztynianie w tym czasie tłumnie odwiedzają cmentarze i pochowanych tam bliskich.

– W tym czasie zwiększamy częstotliwość kursów niektórych linii i uruchamiamy dodatkowe połączenia – informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

reklama

W przypadku regularnych linii, które dojeżdżają do olsztyńskich cmentarzy, zostaną uruchomione dodatkowe połączenia. Będą kursować z częstotliwością nawet 10-minutową.

Dodatkowo – szczególnie 1 listopada (poniedziałek) – uruchomiony zostanie szereg połączeń specjalnych. Wzorem ubiegłych lat numer linii będzie poprzedzony literą „C”: C11, C16, C17, C26, C36.

Czytaj też:  Przyszedł do pracy, ale chwiał się i bełkotał

Szczegóły kursowania komunikacji miejskiej między sobotą (23 października) a wtorkiem (2 listopada) są na stronie internetowej Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, na przystankach oraz w autobusach.

[rozkład jazdy w okresie Wszystkich Świętych – pdf]

źródło: UM Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama