24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Protas i Kuć rywalizują o fotel szefa PO w regionie

WiadomościProtas i Kuć rywalizują o fotel szefa PO w regionie

14 lokalizacji w województwie warmińsko-mazurskim organizuje dzisiaj wybory wewnętrzne Platformy Obywatelskiej. Członkowie partii mają możliwość wyboru liderów struktur powiatowych i regionalnych, a także przewodniczącego partii. W tym regionie rywalizują obecny szef PO poseł Jacek Protas oraz wiceprezydent Olsztyna Ryszard Kuć.

reklama

Protas przewodniczył regionowi PO już od 2006 roku i zapewnił, że decyzję o kandydowaniu podjął po wielu dyskusjach ze współpracownikami, parlamentarzystami i samorządowcami z obszaru regionu. Podobnego zdania jest Ryszard Kuć, który podkreślił, że starał się przekonać do swojej kandydatury także tych członków PO, którzy w ostatnich latach już nie angażowali się w działalność partii. Kuć otrzymał pisemne poparcie od 155 członków PO, mimo że wymagane było jedynie 64 podpisy, co stanowiło co najmniej 5% członków struktur regionalnych.

Marcin Kulasek: Małżeństwo z rozsądku [OPINIA]

Jak zauważył Protas, wybory w PO są bardzo demokratyczne i każdy może zgłosić swoją kandydaturę, co stwarza przyjazne warunki dla rywalizacji. W sobotę poznamy wyniki wyborów, a wybrany lider struktur PO w warmińsko-mazurskim regionie będzie miał za zadanie zjednoczyć partię i dążenie do odnowienia jej wizerunku.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gry
23 października 2021 12:40

***** PO

Popularne
Ogłoszenia
Bitwa o Senat: Grzymowicz kontra Staroń. Kto w Senacie, a kto w ratuszu?
Bitwa o Senat: Grzymowicz kontra Staroń. Kto w Senacie, a kto w ratuszu?