fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Leśny śmieciarz złapany! Pomogła fotopułapka

OlsztynLeśny śmieciarz złapany! Pomogła fotopułapka

Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Dwukoły ukarali mandatem mężczyznę, który poremontowe odpady wyrzucił do lasu. W ujęciu sprawcy pomogła fotopułapka.

reklama

Na terenie Leśnictwa Szydłowo w Nadleśnictwie Dwukoły (RDLP Olsztyn), zamontowane w ostatnim czasie urządzenie monitorujące dostarczyło interesującego materiału, który pozwolił na uchwycenie i przykładne ukaranie sprawcy wyrzucenia śmieci do lasu. Mężczyzna, którego uchwyciła fotopułapka robił w domu remont. Postanowił zaoszczędzić na utylizacji poremontowych odpadów i wyrzucił je do lasu. Za to wykroczenie został ukarany przez Strażników Leśnych najwyższym, przewidzianym przez kodeks wykroczeń mandatem – 500 złotych.

Świadomość ekologiczna niektórych naszych rodaków pozostawia wiele do życzenia. W ostatnich latach na powierzchnie leśne coraz częściej wyrzucane są tzw. odpady „kłopotliwe” czyli wielkogabarytowe lub pochodzące z remontu. Wszyscy chcemy korzystać z leśnych ostępów. Wybierając się do lasu oczekujemy natrafić na wspaniałe piękne rośliny, miejsca i zakątki niezmącone stertami śmieci. Lecz cóż zawsze znajdzie się amator szybkiego pozbycia się śmieci, ale czy to popłaca? Pamiętajmy! Wygląd lasu świadczy o nas.

reklama
Leśny śmieciarz złapany! Pomogła fotopułapka las Olsztyn, Wiadomości

źródło: RDLP Olsztyn

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kris
22 października 2021 12:44

Jeśli robił to systematycznie, to pewnie i tak zaoszczędził. Słaba kara.

dvdr
22 października 2021 19:22

5000 powinien dostać a nie 500

Polecane
Ogłoszenia