fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Kierujący ciężarowym renault zderzył się z łosiem

reklama

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W592, za miejscowością Martiany, w kierunku Giżycka. Kierujący ciężarowym renault zderzył się z łosiem. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało poważnie uszkodzone. Siedzący za kierownicą 22-latek na szczęście nie odniósł obrażeń. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w środę (20.10.2021r.) około godz. 20:30 wówczas to oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem łosia. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło na trasie Kętrzyn-Giżycko tuż za miejscowością Martiany w gm. Kętrzyn. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault Master, 22-letni mężczyzna minął miejscowość Martiany i jechał w stronę Giżycka. W pewnym momencie, na prostym odcinku drogi, z pobocza wprost pod nadjeżdżający samochód wybiegł łoś. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało poważnie uszkodzone. Na szczęście kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń.

Czytaj też:  Olsztyńska firma wycofuje suplementy. GIS wydał ostrzeżenie

Policjanci apelują do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie samochodu ze zwierzęciem bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla tych stworzeń, ale i dla ludzi. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia zwierzaka.

reklama

źródło: KWP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama