fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Olsztyńscy zawodnicy na Pucharze Polski juniorów w szabli

reklama

W Koninie (16 października) odbył się drugi w sezonie Puchar Polski juniorów w szabli. Na planszach rywalizowało 67 zawodników i 61 zawodniczek, w tym szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn: Oskar Kusak, Krzysztof Dowgierd, Paweł Zastawny, Aniela Kozłowska, Elżbieta Mejłun i Marta Rozmus.

Pierwsi rywalizowali chłopcy. Po walkach grupowych wszyscy awansowali do fazy play off. Paweł Zastawny przegrał po wyrównanej walce swój pierwszy pojedynek z Leonem Leducem (AZS AWF Warszawa) 14:15. Oskar Kusak i Krzysztof Dowgierd dotarli do ćwierćfinałów pucharu, pokonując: Dowgierd – Mikołaja Fiedorowicza (UKS Szabla Brzoza) 15:11, Lucasa Chiari (Austria) 15:13, by w ćwierćfinale ulec Krzysztofowi Kajorowi (AZS AWF Katowice) 9:15; Oskar – Andrzeja Działacha (Pałac Młodzieży Katowice) 15:3, Michała Pardelę (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:10, Olafa Stasiaka (KKSZ Konin) 15:12, by przegrać ćwierćfinał Jakubem Dzierniejko (UKS 13 Białystok) 12:15.

Również szablistki awansowały w komplecie do fazy pucharowej. Marta Rozmus przegrała starcie z Natalią Laskowską (AZS AWF Warszawa) 5:15, Elżbieta z Dominiką Szymaniak (UKS Riposta) 5:15. Aniela po grupach bezpośrednio awansowała do drugiej fazy pucharowej. Wygrała pierwszy pojedynek z Kaliną Kordel (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:10. Walki o ćwierćfinał nie ukończyła z powodu doznanej kontuzji, która może ją wyeliminować z treningów nawet do końca roku, co w konsekwencji może zamknąć jej drogę do wywalczenia klasyfikacji na mistrzostwa Europy i świata.

Czytaj też:  Przed sądem okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces burmistrza Biskupca
reklama

Dzięki darowiźnie z Fundacji Orlen i Fundacji Lotto szablistom z Olsztyna towarzyszył fizjoterapeuta Szymon Urbanowski oraz psycholog sportowy Dariusz Nowicki. Jak podkreśla Dariusz Nowicki, dzięki obserwacji systemu rozgrywania pucharu oraz zachowania zawodników, będzie mógł prowadzić indywidualne konsultacje. Szablistów z UKS Hajduczek Olsztyn wspiera również Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.

Puchar Polski II juniorów

1 – Marcel Broniszewski – MUKS Victor Warszawa

2 – Jakub Dzierniejko – UKS 13 Białystok

3 – Maksymilian Brosch – Zagłębiowski Klub Szermierczy

3 – Krzysztof Kajor – AZS AWF Katowice

……………………………………..

6 – Krzysztof Dowgierd – UKS Hajduczek Olsztyn

8 – Oskar Kusak – UKS Hajduczek Olsztyn

43 – Paweł Zastawny – UKS Hajduczek Olsztyn

1 – Julia Cieślar – Zagłębiowski Klub Szermierczy

2 – Klaudia Malgrem – KS Karabela

3 – Karolina Hofman – TMS Zagłebie Sosnowiec

3 – Daria Skonieczna – UKS Szabla Ząbki

……………………………………..

10 – Aniela Kozłowska – UKS Hajduczek Olsztyn

39 – Marta Rozmus – UKS Hajduczek Olsztyn

41 – Elżbieta Mejłun – UKS Hajduczek Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama