fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Pościg za imigrantami w audi Q5. Kurierem student medycyny na UWM

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Nie reagował na sygnały do zatrzymania, jechał ulicami miasta z prędkością 200 kilometrów na godzinę. O mały włos nie doprowadził do tragedii na przejściu dla pieszych. Gdy został zatrzymany przez policjantów okazało się, że przewoził nielegalnych imigrantów. Trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj rano, białostoccy policjanci, otrzymali zgłoszenie o kierowcy audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszom Straży Granicznej. Pościg za tym samochodem policjanci rozpoczęli w Grabówce pod Białymstokiem. Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania i uciekał trasą generalską w kierunku Warszawy. Podczas ucieczki wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego. Jego zachowanie stwarzało zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Jadąc z prędkością 200 kilometrów na godzinę przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle w chwili gdy na przejściu znajdowali się piesi. Po kilkunastokilometrowym pościgu kierowca audi skręcił na parkingi przy ulicy Andersa w Białymstoku. Kontynuując ucieczkę jechał chodnikami, a zaparkowane pojazdy omijał w ryzykowny sposób. Ostatecznie drogę ucieczki odcięli mu policjanci z białostockiej patrolówki.

Czytaj też:  Samochód uderzył w drzewo i w pojeździe znajdowała się zakleszczona osoba
reklama

22-letni obywatel Iraku, który na stałe mieszka w Szwecji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W jego w samochodzie było 6 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Dwóch z nich siedziało w bagażniku. 6 obywateli Iraku zostały przekazanych funkcjonariuszom Straży Granicznej. Dzisiaj policjanci ustalają zakres odpowiedzialności karnej 22-letniego zatrzymanego mężczyzny.

*nagranie pościgu

Reporter RMF FM, Piotr Bułakowski dowiedział się nieoficjalnie, że jednym z zatrzymanych wczoraj kurierów przewożących imigrantów jest 22-letni student medycyny na UWM w Olsztynie. W audi Q5 było 6 imigrantów, 2 w bagażniku.

źródło: KMP Bialystok

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama