fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Zmieniła się lokalizacja punktu szczepień przy ul. Żołnierskiej

reklama

Od poniedziałku z powodów atmosferycznych nie działa mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 przy ul. Żołnierskiej 16 w Olsztynie. Chętni do przyjęcia jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson mogą zrobić to w Poradni Medycyny Rodzinnej Szpitala Dziecięcego.

Zlokalizowany przed budynkiem NFZ i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 funkcjonował od czerwca. Został zorganizowany przez wojewodę wspólnie z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym.

„Teraz zadania punktu mobilnego przejmuje stacjonarnie nasza Poradnia Medycyny Rodzinnej przy Żołnierskiej 18A, więc poza miejscem, dla pacjenta nic się nie zmienia. Będą obowiązywały tam te same zasady i godziny” – powiedział rzecznik szpitala Grzegorz Adamowicz.

reklama

Osoby pełnoletnie, chętne do szczepienia jednodawkowym preparatem J&J mogą przychodzić we wtorki i czwartki w godz. 13-15. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Czytaj też:  Bardzo dużo zakażeń na Warmii i Mazurach

W woj. warmińsko-mazurskim wykonano dotychczas ponad 1,3 mln szczepień. W regionie jest ponad 605 tys. osób w pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką J&J.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama