fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Groził kobiecie, że spali jej dom. Godzinę później doszło do pożaru

reklama

Dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Na wniosek szczycieńskich śledczych, taki środek zapobiegawczy zastosował prokurator, wobec 39-letniego mieszkańca Kętrzyna. Mężczyzna w dniu 12 października br. za pośrednictwem telefonu komórkowego groził 60-letniej mieszkance domu jednorodzinnego położonego w miejscowości Kaspry w gminie Szczytno, przy czym tego samego dnia dopuścił się przestępstwa sprowadzenia na ten dom pożaru, czym spowodował zdarzenie zagrażające mieniu w wielkich rozmiarach. Jak ustalili śledczy 39-latek dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstw grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

12 października br. parę minut po godz. 18:00 szczycieńskie służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku mieszkalnego położonego w miejscowości Kaspry w gminie Szczytno. Na miejscu z ogniem walczyły 3 zastępy ochotniczej straży pożarnej oraz funkcjonariusze z PSP Szczytno. Na skutek pożaru zniszczeniu uległ dach oraz poddasze budynku mieszkalnego, a uszkodzeniu jego parter. Pokrzywdzeni wycenili wartość poniesionych przez siebie strat na kwotę blisko 100 tys. złotych.

13 października br. na ulicy W. Andersa w Szczytnie, kryminalni zatrzymali do tej sprawy 39-letniego mieszkańca Kętrzyna. Z zeznań pokrzywdzonych wynikało, że 39-latek miał
w dniu pożaru za pośrednictwem telefonu komórkowego grozić 60-letniej mieszkance domostwa jego podpalenie, a niespełna godzinę później doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

Czytaj też:  Pożar odpadów foliowych wciąż trwa, pociągi nadal nie kursują
reklama

39-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów. Swoje zachowanie tłumaczył wcześniej wywołanym nieporozumieniem z domownikami. Jak ustalili szczycieńscy śledczy sprawca dopuścił się tego czynu w przeciągu 5 lat od odbycia, co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności orzeczonej wyrokiem Sądu Rejonowego w Kętrzynie za umyślne przestępstwo podobne.

Prokurator, na podstawie zebranego przez szczycieńskich śledczych materiału dowodowego w sprawie, zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz poręczenia majątkowego.
39-latek usłyszał zarzut z art. 163§ 1, który „mówi”:, kto sprowadza zdarzenie, które zagra­ża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać: pożaru… podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło: KPP Szczytno

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama