26 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Funkcjonariusze KAS zatrzymali członka grupy przestępczej

WiadomościFunkcjonariusze KAS zatrzymali członka grupy przestępczej

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali kolejnego podejrzanego o wprowadzanie do obrotu fałszywych faktur na ponad 2 mld zł. Zatrzymany mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed organami ścigania i został zatrzymany w woj. zachodniopomorskim – poinformowała oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, mł. asp. Marta Rosiak.

reklama

Grupa przestępcza, do której należał zatrzymany, wystawiała fikcyjne faktury w obrocie paliwem. Ustalono, że członkowie grupy tworzyli „hurtownie faktur” a czyli spółki bez rzeczywistej działalności. Tzw. „słupy” rekrutowane z organów spółek posłużyły grupie do wykorzystania swoich danych osobowych do przestępczych działań. Wykorzystywali także fałszywe paszporty nieistniejących obywateli Włoch. Podejrzani wprowadzili do obrotu lewe faktury na kwotę przekraczającą 2 mld zł.

Podmioty, które skorzystały z usług „hurtowni faktur”, sprzedawały na stacjach paliw olej smarowy i preparat smarowy, podając je za olej napędowy. Kwoty wynikające z fikcyjnych faktur były deponowane na rachunkach bankowych „hurtowni”, a następnie wypłacane w gotówce i zwracane wpłacającym.

reklama

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia