fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 14 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Policjanci w Olsztynie zatrzymali 10 osób odpowiedzialnych za kradzieże rowerów

Policjanci w Olsztynie zatrzymali w sumie 10 osób odpowiedzialnych za kradzieże rowerów, włamania i paserstwo. Część skradzionych jednośladów została odzyskana. Funkcjonariusze ustalają osoby, które zdecydowały się na kupno skradzionego roweru po okazyjnej cenie. Za paserstwo grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności. Jak mówią policjanci, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Od początku roku do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów. Policjanci z Wydziału Kryminalnego od razu zajęli się wyjaśnianiem tych przestępstw. Wśród typowanych sprawców były młode osoby, które miały to robić w celach zarobkowych.

Rowery ginęły z różnych miejsc. Były to klatki schodowe, garaże, piwnice oraz okolice szkół i galerii. Jak ustalili policjanci, na terenie Olsztyna działały trzy różne grupy przestępcze. To sprawcy miedzy 19. a 34. rokiem życia. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 10 osób, którym przedstawili zarzuty włamań, kradzieży i paserstwa. Wszyscy to mieszkańcy Olsztyna i powiatu.

Z zebranych materiałów wynika, że skradzione jednoślady w większości przypadków były przez sprawców natychmiast sprzedawane m.in. dla tzw. paserów. Na przykład specjalistyczny rower warty około 4 000 zł znajdował nowego właściciela za jedyne… 100 zł.

Funkcjonariusze odzyskali część rowerów, jednak większość została już sprzedana. To właśnie do tych osób próbują dotrzeć teraz policjanci.

Za kradzież sprawcom grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Z tą samą karą może się liczyć także osoba, która rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabyła lub pomogła w jej ukryciu, co także jest przestępstwem – tzw. paserstwem.

Policjanci zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Niewątpliwie pomocne będzie ustalenie personaliów osób zamieszczonych w poniższych materiałach. Mężczyzna ze zdjęć poszukiwany jest do sprawy kradzieży dwóch rowerów w okresie 17-18 marca na ul. Żółtej w Olsztynie. Mężczyźni, których nagrał monitoring kradzieży dokonali na ulicach Pstrowskiego i Kołobrzeskiej.
Wszystkie osoby, które widziały tych mężczyzn i mają informacje na ich temat proszone są o kontakt z olsztyńską policją pod numerem tel. 89 522 38 31 lub pod numerami alarmowymi 997 i 112. Informacje można także przekazać mailowo na adres [email protected]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...