fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Lekarz z Jemenu zrujnował życie kobiety. Poznała go w internecie

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o czujność oraz rozsądek, jeśli chodzi o przelewanie pieniędzy i nawiązywanie kontaktów na portalach społecznościowych. Mieszkanka Pisza straciła w ten sposób 3 000 euro. Na portalu społecznościowym poznała wdowca z Włoch podającego się za lekarza pracującego w Jemenie. Potrzebował on pieniędzy, aby przylecieć do pokrzywdzonej na urlop. Kobieta przelała mu środki, o które prosił. Okazało się, że potrzebne są jeszcze większe pieniądze. Wówczas kobieta zorientowała się, że została oszukana, ale nie tylko ona.

Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu zgłosiła się mieszkanka miasta informując, że została oszukana.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że w połowie września tego roku na jednym z portali społecznościowych nawiązała kontakt z mężczyzną podającym się za lekarza pracującego w Jemenie. Twierdził, że jest wdowcem z Włoch na stałe mieszkającym w Rzymie. Zaproponował, że chciałby przyjechać do pokrzywdzonej do Polski na urlop. Aby spełnić swoje marzenie potrzebował 3000 euro. Kobieta uwierzyła temu mężczyźnie i przelała na podane konto wspomnianą kwotę. Po trzech dniach otrzymała wiadomość od tego „lekarza”, że potrzebna jest jeszcze kwota 10 000 euro, aby opłacić wymianę personelu medycznego w zastępstwie za niego w Jemenie. Wówczas kobieta zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję.

Czytaj też:  Jest akt oskarżenia dla 21-letniego oszusta
reklama

To nie jedyne oszustwo zgłoszone piskim policjantom tego dnia. Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu przyszedł też mężczyzna, który poinformował, że stracił 12 000 złotych. Zadzwoniła do niego najpierw osoba podająca się za pracownika banku. Poinformowała, że ktoś próbował wziąć na niego kredyt. Konsultant z banku zaproponował założenie nowego bezpiecznego konta. Należało jedynie wypłacić pieniądze z dotychczasowego konta i wpłacić je na podany numer nowego konta. Chwilę później pokrzywdzony otrzymał kolejny telefon. Tym razem dzwoniła osoba podająca się za policjanta, która potwierdziła, że ktoś próbował go oszukać. W tej sytuacji pokrzywdzony wypłacił w bankomacie pieniądze i za pomocą kodów BLIK wpłacił je na nowe konto. W ten sposób mężczyzna stracił 12 000 złotych.

reklama

Policjanci apelują do wszystkich o zachowanie ostrożności, czujności i zdrowego rozsądku, jeśli chodzi o przelewanie pieniędzy dla osób, które poznaliśmy za pośrednictwem portali społecznościowych. Przestrzegajmy też naszych bliskich i znajomych przed tego typu oszustwami.

źródło: KPP Pisz

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama