1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Granica polsko-białoruska. Ujawniono zdjęcia żołnierzy z olsztyńskiej dywizji

WiadomościGranica polsko-białoruska. Ujawniono zdjęcia żołnierzy z olsztyńskiej dywizji

16. Dywizja Zmechanizowana opublikowała w swoich mediach społecznościowych zdjęcia z granicy polsko-białoruskiej. Wczoraj miała tam miejsce bardzo niebezpieczna sytuacja.

reklama

Patrol służb białoruskich oddał w czwartek strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy ze Strażą Graniczną patrolują granicę; prawdopodobnie było to przy użyciu ślepej amunicji; nikomu nic się stało – poinformowała w piątek rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Olsztyńska Dywizja opublikowała na swoim fanpage’u zdjęcia z granicy wraz z podpisem:

reklama

– Żołnierze z jednostek 16 Dywizja Zmechanizowana wspierają funkcjonariuszy Straż Graniczna pełniąc z poświęceniem w dzień i w nocy służbę, wzmacniając granicę państwa polskiego, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców nadgranicznych miejscowości przy wsparciu z powietrza 25 Brygada Kawalerii Powietrznej. Każdy kolejny dzień jest testem i sprawdzeniem naszej gotowości. Taka jest właśnie służba w 16 Dywizji Zmechanizowanej.

Ochotnicy zostaną wcieleni do dobrowolnej służby wojskowej

Jak twierdzi rzeczniczka Straży Granicznej, takich prowokacji jak wczorajsza jest coraz więcej.

reklama

Charge d’affaires Ambasady Republiki Białorusi w Polsce Alaksandr Czasnouski, wychodząc w piątek z siedziby MSZ, powiedział dziennikarzom, że „informacje o strzałach są nieprawdziwe”. Czasnouski został wezwany do resortu spraw zagranicznych w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

Czasnouski w rozmowie z dziennikarzami po opuszczeniu MSZ zapewnił, że strona białoruska bardzo poważnie podchodzi do takich zarzutów. Poinformował też, że rzecznik prasowy Białoruskiego Komitetu Straży Granicznej zapewnił, iż broń nie była używana na żadnym odcinku białorusko-polskiej granicy minionej doby. „Białoruska straż graniczna już się zwróciła do polskiej Straży Granicznej o to, by zostały przedstawione bardziej szczegółowe informacje i jakieś dowody (na to, że oddano strzały na granicy )” – powiedział.

Szef MON: 11. Mazurski Pułk Artylerii zostanie przekształcony w brygadę artylerii - to będzie poważna siła

Źródło: PAP, fot. 16. Dywizja Zmechanizowana

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Brak
10 października 2021 13:13

Czemu EU nie nakłada na Białoruś nowych sankcji? Nie chce szkodzić Putinowi? Tylko żeby nas karać to nie ma z tym problemu.Eurokołchoz

Mieli
9 października 2021 13:27

Brawo żołnierze a te antypolskie mendy z PO PSL Lewicy itd niech dalej wyją

Popularne

Budowa zapory tymczasowej na granicy z Rosją w okolicach Bań Mazurskich i Bezled