fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

23 zarzuty usłyszał 30-letni mieszkaniec Olsztyna

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Łącznie 23 zarzuty usłyszał 30-letni mieszkaniec Olsztyna, który w maju br. dokonał kradzieży portfela wraz z zawartością kart płatniczych, którymi bezskutecznie usiłował dokonać płatności za zakupy w przez Internet. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja 2021 roku mieszkanka Nidzicy złożyła zawiadomienie o kradzieży portfela wraz z zawartością m.in. kart płatniczych, która miała miejsce dzień wcześniej. Nieznany sprawca w ciągu około 2 tygodni korzystał z kart usiłując dokonać operacji płatniczych przez Internet. Celu nie osiągnął z uwagi na brak środków płatniczych na kontach, jednak zapomniał, że każdy jego ruch z użyciem skradzionych kart zostawiał ślad w sieci.

Czytaj też:  Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie zginął w tragicznych okolicznościach

Nad sprawą pracowali nidziccy kryminalni, którzy wytypowali sprawcę przestępstw. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Olsztyna. Pod koniec września mężczyzna usłyszał łącznie 23 zarzuty, do których się przyznał. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za dokonanie kradzieży i 22-krotne usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Źródło: KPP Nidzica

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama