fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

20-latek sponiewierał starszą panią w jej własnym mieszkaniu

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Olsztyńscy policjanci wyjaśnili okoliczności i zatrzymali podejrzanego o rozbój w jednym z mieszkań na terenie miasta. 20-latek zaatakował 63-letnią kobietę, a następnie ukradł jej pieniądze. Podejrzany usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności rozboju, do którego doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań pod koniec września 2021 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że 20-latek zaatakował 63-latkę, do której został wcześniej zaproszony przez ich wspólną znajomą. Napastnik wszczął awanturę, w trakcie której zaczął szarpać kobietę za ubrania oraz przewrócił ją na podłogę. Następnie, plądrując mieszkanie zabrał jej 400 złotych, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Na szczęście 63-latka nie doznała poważnych obrażeń zagrażających jej życiu.

Czytaj też:  Niedzielski: pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku testu na COVID-19
reklama

Olsztyńscy policjanci szybko wpadli na trop mężczyzny, którego zatrzymali dwa dni później w sklepie monopolowym w pobliżu miejsca zdarzenia. 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut rozboju. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama