18 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Czy trzeba płacić za osobę zupełnie obcą albo oprawcę i domowego kata?

WiadomościCzy trzeba płacić za osobę zupełnie obcą albo oprawcę i domowego kata?

Sprawozdawczyni Lidia Staroń uważa, że dorosłe dzieci powinny być zwolnione z obowiązku płacenia za pobyt w Domu Pomocy Społecznej rodzica, który długotrwale i rażąco nie dopełniał obowiązków rodzinnych. Senator wniosła o nowelizację w tym zakresie ustawy o pomocy społecznej, ponieważ do jej biura zgłaszają się już dorosłe dzieci, których rodzice zostali umieszczeni w Domach Pomocy Społecznej.

reklama

Senator Lidia Staroń zwraca uwagę na to, że dorosłe dzieci, które płacą za pobyt rodziców w DPS, zostają obciążone niesprawiedliwymi kosztami. W przeszłości ich rodzice uchylali się od obowiązków rodzicielskich, w tym od płacenia alimentów. Dzieci z patologicznego środowiska wyrwały się i osiągnęły coś w życiu, żyją uczciwie, a także często wychowują swoje dzieci.

Senator Lidia Staroń zgłosiła projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej, który zakłada zwolnienie z obowiązku współpłacenia za pobyt w DPS rodzica osoby, wobec którego tenże rodzic rażąco nie dopełniał obowiązków rodzinnych. W ustawie powinien znaleźć się również zapis dotyczący informowania osoby wobec której nałożona zostanie decyzja o współpłaceniu, o możliwości złożenia wniosku o zwolnienie z opłaty. Obecne regulacje okazują się niewystarczające i wymagają natychmiastowej zmiany.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
1 października 2021 10:03

Czyżby zbliżały się jakieś wybory? Bo wielu polityków stało się nagle b. aktywnych.

żabka mnie wyruchała
2 października 2021 18:54

Staroniowa dalej piruety kręci

Polecane