3 C
Olsztyn
wtorek, 12 grudnia, 2023
reklama
reklama

Nastoletni chłopiec targnął się na własne życie. Policjanci odcięli sznur

WiadomościNastoletni chłopiec targnął się na własne życie. Policjanci odcięli sznur

Do niebezpiecznej sytuacji, która ostatecznie znalazła szczęśliwy finał doszło kilka dni temu – na drodze desperata stanęli wówczas policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

reklama

Do niebezpiecznej sytuacji z którą zmagali się policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie doszło w ubiegły piątek (24.09.2021 r.) w rejonie olsztyńskiego osiedla Pieczewo. Po godzinie 23:00 oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu, w którym nastoletni chłopiec chciał odebrać sobie życie. Operator numeru alarmowego w stan gotowości postawił Policję, Straż Pożarną oraz zespół ratownictwa medycznego. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwań młodego człowieka, którego życie było zagrożone.

Po sprawdzeniu wskazanego terenu w odległości kilkuset metrów od głównej drogi funkcjonariusze zauważyli drzewo na którym na wysokości kilku metrów na gałęzi stał młody człowiek. Nastolatek miał na szyi pętlę przymocowaną do gałęzi – wniosek był jeden – trzeba było działać natychmiast. Policjanci wspólnie ze strażakami przy wykorzystaniu specjalistycznej drabiny wspięli się na wysokość gałęzi do której przymocowana była linka i odcięli ją. Następnie, po negocjacjach z desperatem udało się namówić go aby zszedł po drabinie na dół, gdzie będzie bezpieczny.

reklama

Służby ratunkowe podczas tej akcji po raz kolejny udowodniły, że życie ludzkie jest wartością nadrzędną. Dzięki ich profesjonalizmowi, zdecydowanej i szybkiej reakcji, mieszkaniec Olsztyna przeżył próbę samobójczą i został przewieziony do szpitala, w którym otrzymał specjalistyczną pomoc.

Pamiętaj! W sytuacji zagrożenia życia zawsze dzwoń na numer alarmowy 112! Linia Wsparcia 800 70 2222 jest linią całodobową i bezpłatną dla osób dzwoniących. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

reklama

Źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jhon
28 września 2021 23:07

ciekawe co to za specjalistyczna drabina ?

Polecane
Ogłoszenia