fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Samorząd województwa dofinansował przebudowę dwóch szpitali w regionie

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego poinformował w środę, że z udziałem unijnych pieniędzy zostały przebudowane i zmodernizowane dwa szpitale – rehabilitacyjny w Górowie Iławeckim i powiatowy w Biskupcu.

W Górowie Iławeckim za blisko 8 mln zł powstaje 24-łóżkowy oddział rehabilitacji neurologicznej i dział fizjoterapii dostosowany do potrzeb pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi.

– Zapewni to możliwość szybkiego podjęcia rehabilitacji neurologicznej pacjentowi po udarze mózgu, przyjętego bezpośrednio z oddziału poudarowego – podano w komunikacie. Inwestycję tę z regionalnego programu operacyjnego dofinansowano kwotą 6,2 mln zł.

reklama

Za ponad 30 mln zł rozbudowano i zmodernizowano szpital powiatowy w Biskupcu. Tam m.in. kupiono nowy tomograf komputerowy i zbudowano szpitalny system informatyczny. Szpital wyposażono także w nowe urządzenia do leczenia i rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu i z chorobami kardiologicznymi. Pod szpitalem przebudowano parking i park miejski wokół szpitala.

Czytaj też:  Żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej przywitają Nowy Rok na polsko-białoruskiej granicy
reklama

Inwestycja w Górowie Iławeckim wciąż trwa, remont w Biskupcu już się zakończył.

Źródło: PAP; Fot. Urząd Marszałkowski

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama