24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niedzielski: „Udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach wynosi 0,9 proc”

WiadomościNiedzielski: „Udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach wynosi 0,9 proc”

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach wynosi tylko 0,9 proc. Średnia zajętość łóżek covidowych w Polsce wynosi 17 proc. W województwach podkarpackim i lubelskim, gdzie jest najniższy poziom zaszczepień, liczba ta przekracza 30 proc. Minister wyjaśnił, że aktualnie dominującą grupą osób zakażonych są osoby poniżej 70 roku życia. Wśród osób powyżej 70 roku życia udział zakażonych wynosi jedynie 12 proc. Istotny jest fakt, że ta grupa wiekowa jest też najlepiej zaszczepiona – aż 80 proc. W maju, przy podobnej liczbie zakażeń, odnotowywano około 100 zgonów, podczas gdy teraz liczba ta wynosi mniej niż 10, a średnia tygodniowa wynosi 9 – jest to efekt szczepień. Minister podkreślił, że aktualnie wskaźnik R wynosi 1,25, co oznacza kontynuację trendu wzrostowego. Najgorsza sytuacja panuje w województwach lubelskim i podkarpackim, gdzie poziom zaszczepienia jest również najniższy. Resort poinformował, że w Polsce dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6 140 łóżek i 596 respiratory, a dzienny przyrost hospitalizacji wynosi 50 osób. Minister Niedzielski podkreślił, że szczepienia dają dużą ochronę, ponieważ tylko 0,9 proc. nowych zakażeń dotyczy osób zaszczepionych, a 99,1 proc. przypadków to osoby niezaszczepione. Analogiczna prawidłowość dotyczy zgonów, gdzie tylko 1,8 proc. zgonów od stycznia było u osób zaszczepionych, a 98 proc. dotyczyło ludzi niezaszczepionych. Źródło: PAP.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Qwertyu
20 września 2021 14:59

Bo zaszczepieni nie sa kierowani na durne testy. Mysla ze katar i siedza w domu albo chodza do pracy a niezaszczepionemu od razu test ze zwyklym przeziebieniem i cyk. KOWID.

wisielec
20 września 2021 14:42

Co ma wisieć, nie utonie. Niedzielskiemu nie wiara. Dane wyssane z palca, niech poda źródło, inne niż rządowe. Niezależne instytuty.

Popularne
Ogłoszenia