fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 16 stycznia, 2021

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Karta Seniora na Warmii i Mazurach

Wiadomości Karta Seniora na Warmii i Mazurach

Szczytno, Giżycko i Kętrzyn – to miasta, które jako pierwsze w naszym województwie wprowadziły Kartę Seniora. Do projektu zgłosiły się Dobre Miasto i Stawiguda, inicjatywa rozwija się w Olsztynie. – Proszę o kontakt wszystkie instytucje, które są zainteresowane inicjatywą – mówi poseł Urszula Pasławska.

Karta Seniora z wyglądu przypomina dowód osobisty. Przysługuje każdemu mieszkańcowi, który ukończył 60 lat i uprawnia do zniżek w wysokości 5- 30 proc. w sklepach, restauracjach, przychodniach, zakładach usługowych. Jej posiadacze mogą taniej kupić np. aparat słuchowy, pójść do fryzjera, wymienić okna w domu na dźwiękoszczelne. Oczywiście pod warunkiem, że do projektu zgłoszą się przedsiębiorcy z ofertą zniżek. –  Z praktyki wynika jednak, że wciąż przybywa firm otwartych na potrzeby ludzi starszych. Czemu już trudno się dziwić, bo ludzie powyżej 65 roku stanowią obecnie ponad 15 proc. Polaków. Za 15 lat w tym wieku będzie co piąty mieszkaniec naszego kraju – mówi Urszula Pasławska.

Posłanka zapewnia, że służy pomocą w realizacji projektu. Czyli w ustaleniu regulaminu, harmonogramu działań, wzoru deklaracji i karty, wsparciem w przekonywaniu seniorów i przedsiębiorców. – Wystarczy skontaktować się z moim biurem poselskim – Aleja Niepodległości 4a, 11-300 Biskupiec, telefon 662 457 578 – dodaje Urszula Pasławska. – Zachęcam seniorów, przedsiębiorców i samorządy do udziału w tym szczytnym projekcie. 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x