fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Olsztyński ratusz sprzedał znany ośrodek wypoczynkowy

reklama

Olsztyńskiemu ratuszowi, po wielu nieudanych próbach, udało się sprzedać Ośrodek Wypoczynkowy w Nowej Kaletce. Ratuszowe biuro promocji zaangażowało się w jego sprzedaż – podaje Gazeta Wyborcza.

Turyści dość dobrze znają wspomniany ośrodek Kłobuk, który składa się z części hotelowej i domków letniskowych. Położony jest na terenie jednego z największych kompleksów leśnych między Olsztynem a Szczytnem, nad malowniczym jeziorem Gim, znanym z czystej wody.

Olsztyński ratusz już wiele razy podejmował próbę sprzedaży, jednak ani razu nie doszło to do skutku.

Sukces na przetargu

reklama

Ratusz wystawił do przetargu 6,8 ha gruntów wraz z zabudowaniami i wyposażeniem ośrodka Kłobuk w Nowej Kaletce. Nieruchomość została wyceniona na 5,5 miliona złotych, w tym samo wyposażenie na 2,1 miliona złotych.

Naruszony przez pandemię budżet będzie miał szansę na poprawę, ponieważ ta próba sprzedaży zakończyła się wreszcie sukcesem.

– W wyniku zakończonego właśnie przetargu wyłoniony został nabywca nieruchomości położonej w Nowej Kaletce – Ośrodek Kłobuk. Cena wywoławcza wynosiła 4 mln zł, w wyniku przetargu wzrosła do 5,39 mln zł – informuje dziennikarza Gazety Wyborczej prezydent Piotr Grzymowicz.

Prezydent dodał, że zaangażowanie Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta okazało się w tym przypadku bardzo pomocne. – Zaangażowanie w sprzedaż tej nieruchomości biura było ponadstandardowe – przyznał.

W ostatnim tygodniu udało się sprzedać również jedną z działek na terenie Olsztyna. – Druga nieruchomość, przewidziana na cele usługowe, położona przy ul. Bałtyckiej, za sklepem Stokrotka, również znalazła nabywcę za cenę 1,616 mln zł – dodał Piotr Grzymowicz.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Najnowsze ogłoszenia

10 KOMENTARZY

10 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze