fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie z tytułem Złotej Szkoły NBP

reklama

Narodowy Bank Polski wyróżnił szkołę z Olsztyna za wzorowe wykonanie zadań pierwszej edycji ogólnopolskiego projektu „Giganci finansów osobistych”.

„Giganci finansów osobistych” to ogólnopolski program realizowany przez NBP z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych i starszych klasach szkół podstawowych. Celem jest zaktywizowanie młodzieży i nauczycieli do zdobywania wiedzy o finansach i kształtowania kompetencji ekonomicznych. Pierwsza pilotażowa edycja wystartowała w poprzednim roku szkolnym. Nauczycielki Katarzyna Leszczyńska i Irmina Kaczor – Kwiatkowska zgłosiły udział uczniów XV LO w ZPE.

Młodzież przeszła intensywny kurs ekonomii oraz wiedzy o finansach, szlifując także znajomość języka angielskiego. Uczniowie uczestniczyli w specjalnych interdyscyplinarnych zajęciach oraz debatach internetowych. Odwiedził ich również ekspert, dr Grzegorz Szczubełek z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, który w atrakcyjny i przystępny sposób tłumaczył zawiłość ekonomicznych zagadnień.

reklama

Praca uczniów i nauczycieli ZPE spotkała się z uznaniem NBP. Szkoła znalazła się w zaszczytnym gronie 284 z całej Polski, które otrzymały najwyższą punktację, tytuł Złotej Szkoły i specjalny certyfikat podpisany przez prof. Adama Glapińskiego, prezesa NBP. W Olsztynie tytuł Złotej Szkoły zdobył jeszcze Zespół Szkół Ekonomiczno – Handlowych.

Źródło: ZPE Olsztyn

reklama
reklama

Polecane

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama