fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Z jeziora pod Olsztynem wyłowiono ciało mężczyzny

reklama

Olsztyńscy policjanci prowadzili poszukiwania 27-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, którego zaginięcie zostało zgłoszone w niedzielę (12.09.2021 r.) rano. Działania zawężono do terenu wodnego oraz przywodnego w pobliżu jeziora Klebarskiego, gdzie na brzegu znaleziono rzeczy prawdopodobnie należące do zaginionego mężczyzny. We wtorek wyłowiono ciało mężczyzny.

Po tym, jak w niedzielę rano (12.09.2021 r.) oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki Policji przyjął zawiadomienie o zaginięciu 27-letniego mężczyzny, natychmiast rozpoczęta została akcja poszukiwawcza. Działania koordynują policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie. Jak ustalili funkcjonariusze, 27-latek w nocy z soboty na niedzielę, oddalił się od grupy znajomych, z którymi przebywał w jednym z domków letniskowych na terenie gminy Purda i poszedł w nieznanym kierunku. Jako pierwsi działania poszukiwawcze za zaginionym rozpoczęli znajomi, z którymi 27-latek wypoczywał. Po tym, jak na brzegu jeziora Klebarskiego, grupa znajomych znalazła rzeczy należące prawdopodobnie do ich kolegi, natychmiast zaalarmowali Policję.

Akcję poszukiwawczą rozpoczęto bezpośrednio po otrzymaniu zawiadomienia o zaginięciu. Niedzielne działania nie przyniosły rezultatu, dlatego następnego dnia od rana zostały one wznowione. Do akcji poszukiwawczej zaangażowani zostali wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i z Komisariatu Policji w Barczewie oraz płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Do poszukiwań wykorzystano m.in. psy tropiące specjalizujące się w poszukiwaniach osób żywych oraz specjalistyczny sprzęt w postaci quadów, sprzętu nawigacyjnego, łodzi wyposażonych w sonar i drony.

reklama

We wtorek (14.09) zakończono poszukiwania. Grupa Specjalna Płetwonurków RP wyłowiła ciało 27-latka z jeziora.

Dwa dni wcześniej zaginął 24-latek, który przyjechał do Olsztyna odwiedzić znajomych. Po kilku godzinach poszukiwań, policja odnalazła jego ciało.

Źródło: KMP

reklama
reklama

Polecane

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama