fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Wyruszyła 15 sztafeta rowerowa do grobu bł. ks. J. Popiełuszki

reklama

35 osób, w tym niepełnosprawna młodzież z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach, wyruszyło w poniedziałek z Olsztyna w rowerowej sztafecie do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Sztafeta na miejsce ma dotrzeć we wtorek.

Sztafeta do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki wyruszyła w poniedziałek z Olsztyna po raz 15. Rowerami do Warszawy jadą m.in. dzieci ze szkoły podstawowej w Dobrym Mieście oraz czworo wychowanków Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach – każde z nich jedzie z opiekunem.

Ani jednej sztafety nie opuścił ponad 70-letni Władysław Kałudziński z Olsztyna. Mężczyzna jest bardzo aktywny fizycznie – od lat niemal co dnia jeździ rowerem, morsuje. Pojechał do grobu ks. Popiełuszki nawet w ubiegłym roku, gdy z powodu pandemii sztafeta miała okrojony charakter.

reklama

– Najtrudniej mi podjeżdżać pod górki, ale młodzi ludzie są tacy wyrozumiali, że dostosowują tempo do mnie. Jadę bez przerw, jak pielgrzymka to pielgrzymka – powiedział Kałudziński, który na trasie będzie się wspomagał chałwą i cukierkami. – Innych energetyków nie używam – dodał.

Wszyscy uczestnicy sztafety z Olsztyna przed wyruszeniem na trasę spotkali się na mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, w którym ks. Popiełuszko w czerwcu 1972 roku odprawił swoją drugą, po prymicyjnej, mszę świętą.

Ks. Popiełuszko urodził się 14 września 1947 roku we wsi Okopy koło Suchowoli na ziemi białostockiej. W nocy 19 października 1984 r. został uprowadzony przez oficerów służb specjalnych MSW i brutalnie zamordowany. W 2010 roku papież Benedykt XVI zaliczył ks. Popiełuszkę w grono błogosławionych.

Pielgrzymkę do grobu bł.ks. Popiełuszki zorganizowała Akcja Katolicka oraz „Solidarność”.

Źródło: PAP

reklama
reklama

Polecane

2 KOMENTARZY

2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama